Başkan Peçe'den toplumsal barış mesajları
23 Ağustos 2019 Cuma

ÇAY-KUR PATRONU ALİM ADRES ŞAŞIRDI

Başkan Peçe'den toplumsal barış mesajları

07 Şubat 2019 Perşembe 10:07
Bu haber 623 kez okundu
Başkan Peçe'den toplumsal barış mesajları

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun önceki hafta Rize’de siyasi parti il başkanlıklarına yaptığı ziyarete yönelik tepkilere Rize Barosu’ndan cevap geldi. Rize Baro Başkanı Av. Ümit Peçe “Son derece faydalı ve önemli ziyaretlerin bazı gruplarca çarpıtılarak polemik konusu yapılması, ‘fırsat bu fırsattır’ anlayışıyla Türkiye Barolar Birliği’ni ve Başkanımızı yıpratma girişimlerine konu edilmesi yakışıksızdır” dedi. 

Karşılıklı diyalog şart

Rize Baro Başkanı Av. Ümit Peçe yaptığı açıklamada Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun önceki hafta Rize’de siyasi parti il başkanlıklarına yaptığı ziyarete yönelik tepkilere cevap verdi. Av. Peçe, “Siyasi parti ziyaretlerimizde; parti yöneticilerinden talebimiz, seçimlere giden Türkiye’de hepimizin, özellikle avukatların karşı karşıya olduğu toplumsal şiddetin körüklenmemesi ve toplumun kutuplaşmasının önlenmesi için karşılıklı diyalog kapılarının her zaman açık tutulması olmuştur. Bu ziyaretlerde hiçbir siyasi parti söylemi söz konusu edilmemiştir. Tam aksine; terör örgütlerinin Türkiye’yi bölme, parçalama, halkımızı birbirine düşürme çabaları karşısında hangi siyasi düşünceden olursak olalım birbirimizle iletişim içinde olmamızın milli birlik ve beraberlik açısından önemine de dikkat çekilmiştir” dedi.

Amaç Baroyu yıpratmak

Baro Başkanı Av. Peçe, son derece faydalı ve önemli ziyaretlerin bazı gruplarca çarpıtılarak polemik konusu yapıldığını vurgulayarak “Bu ziyaretlerin ‘fırsat bu fırsattır’ anlayışıyla Türkiye Barolar Birliği’ni ve Başkanımızı yıpratma girişimlerine konu edilmesi yakışıksızdır. Yargı reformunun mesleğimizi doğrudan ilgilendiren konularında, önemli ilerlemelerin arifesinde bulunduğumuz şu günlerde söz konusu yıpratma girişimleri sadece toplumsal barışı zedelemekle kalmayacak, biz avukatların yıllardır mücadelesini yürüttüğümüz sorunlarımızın çözümüne de zarar verebilecektir. Tüm meslektaşlarımızı bu grupların girişimlerine karşı sağduyulu davranmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV