Başına sigara söndürülen Köpek yaşamını yitirdi
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Başına sigara söndürülen Köpek yaşamını yitirdi

Köpeğinin yaşam hikayesi onu ağlattı

21 Mayıs 2020 Perşembe 01:29
Bu haber 860 kez okundu
 Başına sigara söndürülen Köpek yaşamını yitirdi
 Başına sigara söndürülen Köpek yaşamını yitirdi

Köpeğinin yaşam hikayesi ağlattı

Gençağa KARAFAZLI –kuzeytvnet -Rize

Hayvan sever mimarın köpeğinin önce başına sigara söndürüldü, sonra kendisi saldırıya uğradı, ardından kopeği zorla elinden alındı ve en sonunda çok sevdiği büyük padi isimli köpeği yaşamını yitirdi.

Rize'li mimar Havva Karaman  bir süreden beri evininde baktığı büyük padi adını verdiği kopeğin başına gelenler hem Karaman’ı hem de hayvan severleri derinden üzdü.

Saldırıya uğradı kopeği elinden alındı

Geçen hafta Rize’de, mimar Havva Nur Karaman, mahallede köpek beslemesine karşı çıkan komşularının saldırısına uğramış ardına saldırganların hakkında şikâyetçi olmuştu.

Merkeze bağlı Çifte kavak Mahallesi’nde oturan mimar Havva Nur Karaman, kangal cinsi köpeği besliyordu, Karamanın komşusu bir aile, doğum yapan diğer kopeğin yavrularının bahçelerine girdiğini öne sürerek Belediye görevlilerini arayarak kopeklerin alınmasını istemişlerdi.

Karaman saldırganlardan şikâyetçi olmuştu

Rize Belediyesi Veteriner ekipleri mahalleye geldiği sırada Karaman köpekleri vermek istemeyince komşusuyla yeniden tartışmış tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesi üzerine komşu aile, Havva Nur Karaman’a saldırmış ardından mimar Havva Nur Kahraman saldırgan çiftten şikâyetçi olmuş, Karaman köpeğinin başına sigara söndürülerek yaralanasına sebep olunduğunu açıklamıştı.

Başına sigara söndürülen köpeği yaşamını yitirdi

Rize nabiz ve kuzeytvnet editörlerine ulaşın bir hayvan sever ,  mimar Havva Nur Karaman'n  kendisinin  çok sevdiği ve yaşamını yitiren köpeğinin yaşadıklarını bizlerle gözyaşları akıtardı;

“bu gece sizleri armamdaki neden başka yavrularımız ölmesin diyedir. Bende bir hayvan sever ve 2 köpeğim var. Mimar Karaman'ın 4 aydır baktığı köpeği yaşamını yitirdiğini çok üzgün olduğunu aktardı.

Bilindiği gibi Karaman baktığı  diğer bir kopeği 7 yavru doğurduktan sonra bir komşu aile tarafından bahçelerine girdiği lahanalarını yediği gerekçesiyle baktığı köpeklerinin alınmasını istedi. Belediye görevlilerine şikâyet ettiler. Belediye görevlileri geldiğinde yaşadığı tartışmada  saldırıya uğramış daha sonra şikayetçi olmuştu.

Bu olay sonrası  badi adlı köpeği ve diğer kopekleri Belediye görevlilerince zorla alınıp geçen hafta Rize Belediyesinin barınağına götürülmüştü.”

Köpek barınakta mikrop kaptı öldü

İddialara göre Köpeğinin daha önce başına sigara söndürülerek işkence gördüğünü öne süren  Karaman 'ın ,daha önceleri birçok kez Belediye görevlilerine doğum yapan diğer kopeğinin  kısırlaştırılması için başvurduğu, ancak hiçbir başvurusundan sonuç alamamıştı.
Daha sonra köpeği doğum yaptı ve 7 yavrusu olmuştu.Kopekleri sokağa atamayan Karaman'ın baktığı yavru kopekler şikayet sonrası elinden zorla alındı alınan köpekler arasında yaşamını yitiren padi adlı köpeğide vardı.
Belediyenin barınağına götürülen köpeğine , burada  kanlı ishal hastalığı bulaştı ve bu akşam maalesef hayatını kaybetti.Hepimiz çok üzgünüz  bu yapılanları hak ettiğimizi sanmıyorum bu nasıl sevgisiz saygısız bir toplum olduk aklım artık almıyor".

Barınakta bakım çok kötü

Kuzeytvnet editörlerine bilgiler veren hayvansever vatandaş, Belediyenin barınağı çok iyi, ancak barınakta bir sürü kopek var ve hastalar orada çok iyi bakılmıyorlar, orda diğer yavruların bakımsızdan yaşamlarını kaybedeceğini düşünüyorum. Buradan Belediye yetkililerine seslenmek istiyorum lütfen o barınağı gidip görün ve bakın neler göreceksiniz. Bu derece güzel bir yer yapılmış ancak o derece kötü bir hizmet var. Bir an evvel barınakta ki yavrulara sağlıklı tedaviler uygulanması lazım. Çok üzgünüz, hiç olmazsa kalanları yaşatalım” diyerek üzüntülerini dile getirdiler.

Yaşanan ölüm olayı sonrası mimar Karamanı arayan editörlerimize, Karaman, gözyaşlarıyla;' yaşananlar nedeniyel çok üzgün olduğunu ölen köpeğinin mikrop kaptığını üzüntüden kimseyle konuşamadığını'  belirterek yaşananları doğruladı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV