Bakan, maske para ile dedi, Rize valiliği ücretsiz dağıtacak!
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Bakan, maske para ile dedi, Rize valiliği ücretsiz dağıtacak!

Bakan Pekcan: Maskeler halkın ulaşabilir olduğu noktalarda satılacak,dedi,Rize valiliği bedava

04 Nisan 2020 Cumartesi 22:48
Bu haber 1091 kez okundu
Bakan, maske para ile dedi, Rize valiliği ücretsiz dağıtacak!

Bakan, maske para ile dedi, Rize valiliği ücretsiz dağıtacak!

Gençağa Karafazlı..

Bakan Pekcan: Maskeler halkın ulaşabilir olduğu noktalarda satılacak, dedi, Rize valiliği bedava maske dağıtmak için harekete geçti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Koronavirüs'e karşı maskelerin halkın daha kolay ulaşabileceği noktalarda satışı için çalışma yaptıklarını bildirdi. Pekcan, “Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” dedi.

Pekcan, katıldığı bir TV yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Türkiye’nin maske üreticisi ve ihracatçısı bir ülke olduğuna dikkati çeken Pekcan, “Bakanlığımızın maskelere yönelik bir çalışması var, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah bunların satışını gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” diye konuştu.

Rize valiliği ücretsiz maske dağıtacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, açıklamalarına göre, maskelerin para ile halka verileceği anlaşılırken, Rize valiliği halkın maskeye ücretsiz ulaşması için çalışma başlattığı öğrenildi.

Rize valiliği konuyla ilgili ;“Market alışverişlerinde ve toplu alanlarda maske takma zorunluluğu gelmesi nedeniyle, Rize'de tüm Halk Eğitim Merkezlerinde maske üretimi konusunda tüm hazırlıklar tamamlanmış olup en kısa sürede tüm şehirde ücretsiz maske dağıtımına başlamayı planlıyoruz” denildi

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV