Avcı yaşananlardan rahatsız oldu
03 Haziran 2020 Çarşamba

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

Avcı yaşananlardan rahatsız oldu

20 Eylül 2019 Cuma 09:25
Bu haber 826 kez okundu
Avcı yaşananlardan  rahatsız oldu
 Muhammed Avcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada çok sert ifadelere yer verdi.


Rize’de hızlı bir kabuk değişimi yaşandığına vurgu yapan Avcı, statükocu zihniyetin kentteki bu değişime karşı ortaya koyduğu kokuşmuş tepkilere aldırmayacaklarını ifade etti.

Safsata konularla gündem yapılmaya çalışıldığını söyleyen Muhammed Avcı, “Son günlerde lojistik merkezle ilgili kamuoyunda dolaştırılan bilgilerin aslı astarı yoktur. Hele lojistik merkezin iptali ve Trabzon’a kaydırıldığı bilgisi ise tamamen safsatadan ibarettir. Süreçle ilgili sayın valimizle birlikte önümüzdeki dönemde kamuoyunu bilgilendireceğiz.”dedi. 

avci2-004.jpg

“Bu şehir bir kabuk değişimi yaşıyor.”ifadelerini kullanan Avcı şu açıklamayı yaptı: “Değişen sosyoloji, yönetici kadroların da bu yeni sosyoloji ile uyumlu hale gelmesini zaruri hale getiriyor. Rize toplumunun kapasitesiyle gelişim ve eğitim düzeyiyle uyumlu bir yönetici gurubunun ortaya çıkması kaçınılmazdır. Yapmaya çalıştığımız şey bir zihniyet değişimidir. Tarih boyunca değişim, koltuklarını kaybetmek istemeyen statüko sahipleri tarafından dirençle karşılanmıştır. Bu direnci kıracak olan şey milletin refahını ve hissiyatını önceleyen bir akıl, vicdan ve cesaret birleşimidir. Halkın yeni taleplerini anlayamayan gençleri ıskalayan her yönetici grup millet eliyle tasfiye olur. Rize’deki bu değişime karşı ortaya konan kokuşmuş tepkilere rağmen hızlı bir şekilde dönüşüm tamamlanacaktır. Bu meyanda bürokraside de önemli değişiklerin yapılmasını sağlayacağız. Bürokrasi içinde yorgun, önyargılar geliştirmiş, millete hizmetkâr olmak yerine firen olmaya çalışan, gelişime kapalı kişiler mutlaka tasfiye edilecek ve yerine eğitimli, vizyonu yüksek, cesaret sahibi kişilerin hakkaniyet ölçüsüne uygun şekilde tayin edilmesi sağlanacaktır. Millete vekalet sorumluluğuyla hareket ederek, vatandaşlarımızın bizden beklentisi olan ‘başta yatırımlar olmak üzere’ her konunun takibi için arkadaşlarımızla birlikte azimle, kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Muhammed Avcı'dan çok sert sözler

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV