20 Ekim 2018 Cumartesi

Külünkoğlu FETÖ dostluğu Dekana dayandı!!!

AVCI YARIN “TEK ADAY“ DEĞİL ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM DİYECEK

02 Kasım 2017 Perşembe 21:29
Bu haber 1682 kez okundu
AVCI YARIN “TEK ADAY“ DEĞİL ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM DİYECEK
AVCI YARIN ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR
Rize nabız haber sitesi geçen hafta "AK Parti Rize il başkanı Muhammet Avcı görevden alınıyor" şeklindeki haberi sonrası Rize kamuoyu ve AK Parti il ilçe teşkilatları günlerdir Rize nabız haber sitesinin haberini tartışıp durdu.Rize nabız da yer alan haber sonrası görevden alındığı iddia edilen il başkanı Muhammet Avcı dan bu güne kadar konuyla ilgili hiç bir açıklama gelmedi.

AVCI ANKARA YOLUNDA 
İl başkanı Avcı kamuoyunun merakla beklediği açıklamaları yapma yerine  özel twitter hesabından yaşananlarla ilgili şu mesajı takipçileriyle paylaştı.
Bu paylaşımının hemen ardından yani 2 gün önce anı bir karar alarak apar topar Ankara'nın yolunu tuttu.Ankara'da partinin genel merkez yöneticilerinin bazılarıyla görüşen Avcı'nın ayağının tozuyla çıkacağı  Kaçkar TV ekranlarından yarın kamuoyuna konuyla ilgili bir açıklama yapacağı öğrenildi.
GÖREVİMİN BAŞINDAYIM VE ADAYIM
Yarın kaçkar TV ekranlarında olacak olan İl başkanı Avcının Ankara görüşmeleri sonrası önümüzdeki süreçte yapılacak olan il kongresinin tarihinin öne alındığı ve il 
başkanlığına yeniden aday olacağını açıklayacağı öğrenildi.
TEK ADAYLIKTAN ADAYIM AÇIKLAMASINA
Görevden alınacağı iddiaları sonrası günlerdir sessizliğini koruyan Avcı Ankara görüşmelerinden hiçte keyifli dönmediği öğrenildi.
İddiaya göre  Avcı Rize nabız haber sitesinde yer alan haberin partide ciddi sıkıntılar yarattığını görevden almanın kendisi açısından kırıcı olacağını  bunun yerine kongre sürecinin erkene alınarak başkan adayı olarak seçime katılmak istediğini bu durumun parti açısından daha doğru olacağını aktardığı partinin genel merkez yöneticilerinin bazılarının şimdilik bu duruma sıcak baktığı bu nedenle Avcı'nın günü kurtarma adına yarın Kaçkar TV ekranlarından 
" tek aday benim" değil yapılacak olan il kongresinde aday olacağını açıklayacağı gelen bilgiler arasında.
Bilindiği gibi geçen ramazan ayında Rize'de bir programa katılan Partinin genel başkan yardımcısı Hayati Yazıcı  il başkanı Muhammet Avcı'nın rakipsiz tek aday olacağını Avcı ile yollarına devam edeceklerini açıklamıştı.
ERDOĞAN DEVREDE
Bugüne kadar yaşanan süreçte Avcı'nın tek aday olarak başkanlığa devam edeceği önemli bir isim tarafından açıklanmasına rağmen ne oldu ki Avcı'nın görevden alınacağı iddiaları ortalığı karıştırdı.
İsminin açıklanmasını istemeyen ve daha önce Rize nabız editörlerine konuyla ilgili açıklama yapan il yönetim kurulu üyesi bugün gelinen noktayı şu şekilde değerlendirdi.
"Başkanımız büyük şevkle bu işe baladı ancak zaman içerisinde partimizin temel inancı olan herkesi kucaklayan toplumsal hizmet anlayışını adeta kişiselleştirdi, toplumsal ilişkilerden uzaklaştı.
Avcı,son aylarda medya üzerinden kendisini bir yerlere hazırlamaya çalıştığı gerçeğini hem partililer hem de kamuoyu artık görür oldu.Kendisinin aylar önce milletvekili adayı olacağını  bir tek basın aracılığıyla ilan etmediği kaldı.
Bir partilinin milletvekili olmak gibi bir arzusu gayet doğaldır ancak,bir ilin valisi ,Emniyet müdürü ,Milli eğitim müdürü ,Milletvekili açıkçası her şeyi benim görüntüsü vermeye çalışır ve öyle davranmaya yeltenirseniz sorun yaşarsınız.
Şu gerçeği hiç kimse inkar etmesin biz ve Avcı bugün burada varsak sayın cumhur başkanımız hemşerimiz Recep tayip Erdoğan sayesinde varız.Rize halkının asıl tercihi ilk etapta sayın Erdoğan'a dır bizlere değil.
Rize de yapılan her hizmetin mimarı sayın Erdoğan'dır.
Bugün bakıyoruz  yerel medyada "İl başkanı Avcı yine çizmeleri giydi" haberleri sıkça gözükmeye baladı.
Bu çizmeleri eski belediye bakanımız Bakırcı,şimdiki Belediye başkanımız Kasap hepsinden de öte Milletvekillerimiz ilin burokratları hatta parti yöneticileri il meclis üyesi ve bakanı da giydi.
Maalesef medyada bir tek çizme giyen Avcı imi gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldı bunlar doğru şeyler değil.
Bütün bu yaşananlar sonrası partide yok olan ortak akıl ve ortak çalışma anlayışı ortadan kalktı kişisel ikballer ön plana çıkmaya baladı.
Bu durum sayın cumhur başkanımız Erdoğan'a aktarıldı.Bu görevden alınma iddiarının temelinde ki gerçek budur."
BİR KAÇ ADAY ÇIKABİLİR
Yarın muhtemelen il başkanlığına tek aday değil "aday olacağım" diyen Muhammet Avcı'nın karşısında iki adayın daha çıkabileceği gelen haberler arasında.Bunlardan bir tanesi geçen aylarda  bir açıklama yaparak aday olduğunu açıkladı.Bu isim İsmail Serdar.
Adaylık konusunu editörümüz İsmail Serdar'a sordu ,Serdar'ın adaylıkla ilgili daha önce yaptığı açıklamaların doğru olduğunu cumhur başkanı Erdoğan'a
adaylık konusunun aktarıldığı ve bu konuda Erdoğan'ın oldukça olumlu yaklaşımları olduğu,partide yok olan çalışma heyecanın kendisinin başkanlığında yeniden
hayat bulacağını bütünleştirici bir aday olacağını,kaydetti.
ÜÇÜNCÜ VE MUHTEMELEN SEÇİLECEK ADAY KİM?
Bütün bu adaylık tartışmaları süreci önümüzdeki günlerde AK Parti genel merkezi tarafından yapılacak açıklamalarla son bulacak gibi gözükürken genel merkezin,önemsediği ve oldukça yakinen takip ettiği (ismi bizde şimdilik saklı) üçüncü adayın AK Parti de daha önceki yıllarda önemli görevlerde bulunan bir tarihlerde merkez ilçe görev üslenen  başkanlık görevinde de bulunan  bir ismin yakında Rize'nin bütününü kucaklayacağını belirttiği yeni isimlerle aday olduğunu açıklayacağı öğrenildi.
Şimdi bütün gözler Avcı'nın yarın yapacağı açıklamalarda...

468x60 -->

    Yorumlar

Admatic Scroll 300x250 Ad Code START --> Admatic Scroll 300x250 Ad Code END -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV