Artvin'de 'döner partisi'nden sonra şehirde sıfırlanan vaka sayısı yeniden arttı

banner100

18 Eylül 2020 Cuma

“Artık 210 bin çay üreticisi örgütlenmeli”

Artvin'de 'döner partisi'nden sonra şehirde sıfırlanan vaka sayısı yeniden arttı

‘DÖNER GİBİ VİRÜSÜ DE MİLLETE YEDİRMİŞ’

30 Haziran 2020 Salı 09:21
Bu haber 3045 kez okundu
Artvin'de 'döner partisi'nden sonra şehirde sıfırlanan vaka sayısı yeniden arttı
Vali Yılmaz Doruk, vakaların yükselmesini şu sözlerle anlattı: Bursa’dan gelmiş ve ertesi gün döner partisi yapmış, millete döner yediriyor, aslında virüsü de kişilere yedirmiş.

Bursa'dan Artvin'e giden bir kişinin kentte ‘döner partisi’ vermesinden sonra kentte sıfırlanan vaka sayısı 20'ye çıktı.

Coronavirus (Covid-19) salgını kapsamında alınan tedbirlerle vaka sayısının sıfırlandığı Artvin’de, yeni vakalar görülüyor. İldeki vaka sayısı birkaç günde 20’ye yükselince İl Pandemi Kurulu Toplantısı düzenlendi. Vali Yılmaz Doruk başkalığındaki toplantıda, özellikle il dışından kente gelen kişilerin, 14 günlük karantina sürecine uyması için kolluk kuvvetlerinin denetimlerini artırması kararlaştırıldı.

DHA’nın haberine göre Vali Yılmaz Doruk, kentte görülen 20 vakanın 15’inin Bursa’dan gelenlerde görüldüğünü ve bu kişilerin, komşularıyla birlikte döner partisi yaptığını belirterek, “Bu kişiler, virüsü de etrafındaki kişilere bulaştırdı. Özellikle il dışından gelen vatandaşlarımızın 14 günlük karantina sürecine uyması gerekiyor. Bu yayılma süreci olağan bir şey ve durum bizi şaşırtmadı. Çünkü Artvin izole bir kent değil. Önemli olan bunu iyi tespit edip, sayının artmasını engellemektir. Bursa’dan bir vatandaşımız, arabayla Artvin’e gelmiş, belli ki orada bir bulaş almış, gelirken de arabada bulunan diğer kişilere bulaştırmış. Gereken tüm tedbirleri almamız gerekiyor, almazsak bunun önünü kesemeyiz” dedi.

‘DÖNER GİBİ VİRÜSÜ DE MİLLETE YEDİRMİŞ’

Şavşat ve Yusufeli ilçelerinde de benzer durumlar olduğunu söyleyen Vali Doruk, şunları söyledi:

"Bursa’dan gelmiş aynı kişi, virüsü 5 kişiye bulaştırmış. Bu 5 kişi de hanesindeki diğer insanlara virüsü bulaştırmış. Bursa’dan gelmiş ve ertesi gün döner partisi yapmış, millete döner yediriyor, aslında virüsü de kişilere yedirmiş. O yüzden hastalığın seyri mart ve nisan aylarında nasıl ilerlediyse şu anda da aynı gidiyor. Dolayısıyla tedbirler kaçınılmaz.”

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV