Alim DİDİ'yi kurtarabilecek mi?
22 Ağustos 2019 Perşembe

Dilipak “özeleştiri” deyip bombaladı: Bizim yamyamlar milletin paralarını çalıp kapitalist gavura emanet ederler

Alim DİDİ'yi kurtarabilecek mi?

05 Mayıs 2019 Pazar 11:45
Bu haber 1093 kez okundu
Alim DİDİ'yi kurtarabilecek mi?
GENÇAĞA KARAFAZLI..
FETÖ spansoru eski çaykur genel müdürü imdat Sütlüoğlu'nun batırdığı  DİDİ yi kurtarmak için Çaykur genel müdür vekili Yusuf Ziya Alim seferberlik başlattı.
Çaykur üst düzey kaynaklarından edinilen bilgiye göre 250 milyon lira gibi bir borç içerisinde olan Çaykur'un DİDİ yi kurtarması mümkün gözükmüyör.


DİDİ markasının sezon hazırlıklarını yerinde incelemek üzere Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim ve beraberindeki heyet, ÇAYKUR tarafından kiralanan Kocaeli Çayırova bölgesindeki depoya bir ziyaret gerçekleştirdi. Alim, burada incelemelerde bulundu.

 
ÇAYKUR tarafından yakın tarihte DİDİ ürünlerinin profesyonelce depolanabilmesi ve tüketicilerle buluşturulmak üzere sahaya sevk edilebilmesi için kiralanan depodaki çalışmalar, Genel Müdür Vekili Alim tarafından yakın takibe alındı.

Alınan bilgiye göre raflı sistemin kullanıldığı depoda ürün depolama ve sevkiyatı pratik bir şekilde yapılabilecek ve kullanılan yazılımlarla ürün takibi akıllı sistem modüllerine emanet edilecek. Alim burada sistemin nasıl çalıştığı ile ilgili görevlilerden bilgi aldı.

Yapılan bilgilendirmede depoda tüm hücrelerin ve depoya giren tüm ürünlerin kimliklendirildiği ve FİFO sistemine göre sevk gerçekleştirildiği ifade edildi. Bu deponun yaz sezonunda, ürün sirkülasyonunun en yüksek olacağı dönemde bile DİDİ talebini karşılamada ÇAYKUR’un elindeki önemli bir avantaj olacağı belirtildi.Buaraya kadar her şey yolunda gibi gözüksede DİDİ de gerçek böyle mi ona bakalım.


SÜTLÜOĞLU DİDİ Yİ BATIRDI ALİM KURTARABİLECEK Mİ?

FETÖ spansoru çaykur eski genel müdürü İmdat Sütlüoğlu görevde olduğu süreçte ‘Çaykur, Büyük Türkiye’nin Büyük Soğuk Çayı didi! Sloganıyla piyasaya sürdüğü Didi soğuk çayında iflas çanları çalmaya başladı. 

Günde 200 TIR dolusu didi sevkiyatı yapılırken bu rakam 30’a düştü. Sütlüoğlu’nun Yeğen kaçtı Sütlüoğlu kovuldu şimdi ise kim kimden hesap soracak! Merak konusu olduğu bir süreçte çaykur genel müdür vekili Yusuf Ziya Alim FETÖ spansörü eski genel müdür İmdat Sütlüoğlu ‘nun batırdığı DİDİ’yi kurtarmak için seferber olduklarını açıkladı. Peki Alim DİDİ yi kurtarabilecek mi? 

DİDİ DE UMUDUM YOK! 

Bu sorunun cevabını yine Çaykur üst düzey bir yönetici veriyor.

“Süreç çök kötü bir yandan çaykurun özelleştirmesi yani Katar sorun diğer yandan çaykurun içerisinde bulunduğu ekonomik kriz. Gelinen noktada DİDİ gibi önemli bir markaya hayat vermek zor gözüküyor gibi. Kurumda korkunç bir yönetim boşluğu var. Çaykurun genel müdürü kimin olacağı! Tartışmaları ve hantallaşan idareci yapıyı da işin içine koyduğunuzda Çaykurun geleceğinin hiçte iyi olmadığını görmek kolay.

Dün hergün onlarca aracın özellikle yaz sezonu gelmeden dolarak satışının gerçekleştiği DİDİ den artık ses yok. Bu DİDİ ne durumda lduğunu gösteriyor. Zaman neler göreceğimizi gösterecek ben umutlu değilim” değerlendirmelerinde bulundu. 

İç ve dış pazarda liderlik hedefleniyordu OLMADI!

Çaykur, Büyük Türkiye’nin Büyük Soğuk Çayı! Sloganıyla kendisi için yepyeni bir pazar olan soğuk çay piyasasına girerken hem pazara, pazarın büyümesine etki edecek denli bir hareketlilik getirmesi, hem de reklam filmi ve markasıyla tartışılır olmayı hedeflemişti.

Gazeteci Recep Ali Aksoylu o tarihlerde Didi ile ilgili ciddi bir yazı kaleme almıştı şu notları düşmüştü.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, O yıllarda düzenlediği basın toplantısında 2013 yılı yaş çay kampanyası hakkında bilgiler verdikten sonra soğuk çay üretimi konusunda uzun zamandır çalışmalar sürdürdüklerini ifade edip, özetle, “Didi adı altındaki ilk yerli ve milli soğuk çayımızı üretmenin mutluluğunu yaşıyor, iç ve dış pazarda liderliği hedefliyoruz. Soğuk çayımızı tüketici çok sevdi. Önümüzdeki aylarda 25-30 çeşit daha meyve ve bitkili çaylar üreteceğiz. Diyerek Didi ismini kamuoyuna duyurmuştu. Çaykur’un bu radikal adımının kurumun bütçesine nasıl yansıyacağı tartışılırken ürünün soğuk içecek pazarına hareketlilik getirdiği aşikâr.

Soğuk Çay’a kurum hazırlanmadan mı girdi?

7 Eylül 2012 tarihli Çay Dünyası Gazetesinde Çaykur Genel Müdürü Sayın İmdat Sütlüoğlu’nun beyanında, “Çayda ürün çeşitliliğine gideceğiz, bu doğrultuda yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalardan biride ”Ice tea” adı verilen buzlu çay üretimi için Rize’de tesis kuracağız ve üretime başlayacağız” cümleleri yer alıyor.

Batmakta olan Kristal Kola’nın Balıkesir Fabrikasında üretim fason yaptırıldı.

Yani kurum o tarihlerde Eylül ayında soğuk çay adımını medya ile paylaşmış bile. Hazırlıksız olunması olası değil. Genel Müdürün beyanatında yer aldığı üzere bu ürün gamı için Rize’de bir tesis kurulmadı, iflas etmekte olan Kristal Kola’nın (nabız yorumu)  Balıkesir Fabrikasında üretim fason yaptırıldı kristal cola adeta batmaktan kurtarıldı. (Bu konuda ne gibi pazarlıklar yapıldı bunu yeni genel müdür İshak Alim umarız arştırır.(nabız yorumu)

Yeğen Sütlüoğlu yurt dışında tatilde!

Çaykur Genel Müdürlüğünden görevinden adeta kovulan İmdat Sütlüoğlu’nun Çaykur’un 4 yıl boyunca zararının en önemli nedeni olarak gösterilen ve yurt içi kuru çay pazarlama, ihracat, Çayla cafeler, reklam, didi soğuk çay distribütörlüğü ve diğer birçok benzeri işlerin yürütüldüğü Çaykur’da  Çaykur’un da Çaysan üzerinden hissedarı olduğu Çaytaş adlı şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmesi ve öz yeğeni  Yavuz Sütlüoğlu’nu  bu şirketin Genel Müdürlüğü görevini ataması ile başlayan yolsuzluk ve usulsüzlük tartışmaları Yavuz Sütlüoğlu’nun görevde kaldığı süre içerisinde hep tartışma konusu olmuştu.

Görevinden baskı sonucu istifa ettirtilen bir anlamda kovulan İmdat Sütlüoğlu’nun genel müdür olarak atadığı Yeğeni Yavuz Sütlüoğlu ise yaşananlar ardından görevinden ve memurluk mesleğinden de istifa ederek soluğu yurt dışında almak zorunda kaldı.

Büyük Türkiye’nin Büyük Soğuk Çay’ı Didi battı mı?

Büyük Türkiye’nin büyük soğuk çayı dii sloganıyla başlayan Sütlüoğlu’nun didi’si iflas mı ediyor?

4 yıl boyunca çaykur’u zarar ettirten buna rağmen kendisinden hiçbir hesap sorulmadan AKPden milletvekili aday adayı olup kovulan FETÖ nun ana spansörü olan İmdat Sütlüoğlu çaykur’da ki entrikaları sonucu aile bireylerinin denetiminde olan didi’yi iflasın eşiğine getirdiği iddia edildi.
İşte Türkiye2nin büyük DİDİSİ Sütlüoğlu sayesinde geldiği nokta bu.Bundan sonrası ise vekil olan Alim'e kaldı bakalım başarılı olacak mı?

 


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV