AKP’li Şevki Yılmaz yine şaşırttı

banner100

13 Ağustos 2020 Perşembe

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

AKP’li Şevki Yılmaz yine şaşırttı

MHP li Engin Yurt’ a sahip çıktı Hükümetin Fındık politikalarını eleştirdi

27 Temmuz 2020 Pazartesi 09:48
Bu haber 1461 kez okundu
 AKP’li Şevki Yılmaz yine şaşırttı
 AKP’li Şevki Yılmaz yine şaşırttı

MHP li Engin Yurt’ a sahip çıktı Hükümetin Fındık politikalarını eleştirdi Çay alım politikası konusunda ise sessiz kaldı.

Gençağa KARAFAZLI.

Rize-

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un bakan Pakdemirli’ye yönelik eleştirileri sonrası ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi ile ilgili tartışmalar bölgede de devam ediyor.

Ordu MHP il başkanı olaya tepki göstererek istifa etmesinin ardından,  eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz da, MHP’den ihraç istemiyle disipline sevk edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’a sahip çıktı, Hükümetin Fındık alım politikalarını ise eleştiren yılmaz memleketinde binlerce Çay üreticisinin yaşadığı sıkıntılarla ilgili hiç bir görüş belirtmemesi dikkat çekti.

Rize belediye başkanlığı görevindeyken Atatürk karşıtı yaptığı konuşmalar nedeniyle hakkında birçok kez dava açılan AKP iktidarı savunucusu, Rize eski belediye başkanı ve eski milletvekili Şevki Yılmaz, Rize’de yerel bir TV de katıldığı programda, kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt'a sahip çıkarak, hükümetin fındık alım politikalarını eleştirdi.

Böyle yaparsanız kimse konuşamaz

Şefki Yılmaz, konuşmasında, Cemal Enginyurt'u tebrik ediyorum. Niye ihraç ediyorsunuz? Her konuşanı ihraç yollarını açarsanız kimse konuşamaz artık. Bu da iyi tablo değil. Hem partiler için hem de iktidar için. Konuşanı niye atıyorsun. Adam uyarısını yapmış. Ordu'nun hakkını savunmaya kalkmış. Haddi aşmış olabilir ama halk ve fındık üreticisi adına yaptığı konuşma cezalandırılamaz. Benim tavsiyem bu.

Fındıkta büyük yanlışlar yapıldı

Hükümetin geçen yıl Fındık alım politikasını da eleştiren Yılmaz, bu gibi şeyler yaparsanız hiçbir milletvekili vatandaşın derdini Ankara'ya aktaramaz. Konuşmalarının yüzde 80'ine imza atıyorum. Açık ve net söylüyorum. Çünkü geçen seneler fındıkta bu yanlışlıklar yaşandı. Sonra Tayyip Bey el attı ve düzeldi." dedi.

Tarım bakanı Pakdemirli’yi eleştirmişti.

Enginyurt son olarak, katıldığı televizyon programında Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’yi de sert ifadelerle eleştirmişti. Enginyurt, AK Parti’nin MHP’yi yok saydığını dile getirmişti. Bunun üzerine MHP, Enginyurt hakkında ihraç istemiyle disiplin süreci başlatmıştı. MHP Ordu İl Başkanı da bu durumu protesto ederek partisinden istifa etmişti.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV