AKP’ li Yazıcı, üretici ile dalgamı geçiyor?
16 Temmuz 2020 Perşembe

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

AKP’ li Yazıcı, üretici ile dalgamı geçiyor?

Yazıcı’da çay üreticilerini kızdıracak açıklamalar!

07 Haziran 2020 Pazar 11:21
Bu haber 1706 kez okundu
 AKP’ li Yazıcı, üretici ile dalgamı geçiyor?
 AKP’ li Yazıcı, üretici ile dalgamı geçiyor?

Yazıcı’da çay üreticilerini kızdıracak açıklamalar!

Gençağa KARAFAZLI – Kuzeytvnet -

Binlerce çay üreticisi yaşadığı sıkıntıları görmezden gelen ve üreticiler tarafından hakkında kayıp ilanı verilen AKP Genel başkan yardımcısı Rize milletvekili Hayati Yazıcı geldiği memleketi Rize’de, ÇAYKUR'un alım politikasında ki belirsizlik kota ve kontenjan uygulaması sonucu üreticilerin özel sektöre mahkum edilmesi ve çayını 2,40 TL ye satması ile ilgili sıkıntıları görmemezlikten gelerek , çay kampanyası ile ilgili üreticilerle adeta dalga geçer gibi açıklamalarda bulunması dikkat çekti.

AKP genel başkan yardımcısı Rize milletvekili Hayati Yazıcı, bazı programlara katılmak üzere geldiği Rize'de Cumhuriyet Çay Fabrikası'nı ziyaret etti.

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim ve fabrika yetkililerince karşılanan Yazıcı, yeşil çay ünitesini gezerek yetkililerden bilgi aldı. Ziyaretin ardından AA muhabirine açıklamada bulundu.

Bu yıl sorunsuz çay kampanyası yürüttük

2020 yılı yaş çay fiyatı ve çay kampanyası sürecinden ÇAYKUR’un uyguladığı kota ve kontenjan nedeniyle üreticilerin yaşadığı sıkıntıları görmemezlikten gelen Yazıcı, kampanya ve çay fiyatı ile ilgili tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu.

Çaya makul fiyat verdik

Hayati Yazıcı; “Bu sene yaş çay kampanyasının sorunsuz olarak devam ediyor. ÇAYKUR alımlarını sürdürüyor. Fiyat da belki üreticinin beklemediği bir düzeyde olmasa bile Türkiye'nin ekonomik durumu itibarıyla çok makul bir fiyatlama yapıldı kanısındayım.

ÇAYKUR özel bir planlama ile vatandaşın günlük çay miktarını almak için esnek bir yöntem uyguluyor. Bu da hem müstahsilin hem de kurumun çıkarlarının gözetildiği anlamına gelir. 

Cumhurbaşkanımızı çayı yakından takip ediyor

Çay bizim ürünümüz. Dünya ölçeğinde önemlidir, hem yetiştiği coğrafi yapı ile hem de üzerine kar yağması itibarıyla. Organik üretime son derece uyumludur. Arzumuz, isteğimiz çay alanlarının tamamen organik çay üretime geçişini sağlamaktır. Cumhurbaşkanımız her ürünle ilgileniyor. Rize'nin en önemli geçim kaynağı olan çayı da yakından takip ilgileniyor.”

Hayati Yazıcı’nın üreticilerin aylardır yaşadığı sıkıntıları görmezden gelerek üreticilerle adeta dalga geçer gibi açıklamalarda bulunmasına yönelik  bakalım ne gibi tepkiler gelecek.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV