AKP' li vekillere üretici tepkisi “ bu iş lütfenle olmuyor“
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

AKP' li vekillere üretici tepkisi “ bu iş lütfenle olmuyor“

sizin eleştirmeye hakkınız yok.Gaz almayı bırakın

02 Haziran 2020 Salı 23:30
Bu haber 2632 kez okundu
AKP' li vekillere üretici tepkisi “ bu iş lütfenle olmuyor“
Bir yandan Çaykurun çay alım politikalarında ki belirsizlik, diğer yandan AKP'li milletvekillerinin çay kampanyası öncesi ve sonrası yaptıkları açıklamalar  Çay üreticilerinin yoğun tepkisini çekiyor.

Gençağa KARAFAZLI -Kuzeytvnet -

AKP'li vekillerin çay alımlarıyla ilgil yaptıkları çelişkili açıklamalar sonrası üreticiler ve bazı STK temsilcilerinin artan tepkileri üzerine RTB yöneticileri ile  bir toplantı yapan AKP Rize milletvekili  Muhamet Avcı ile Osman Aşık Bak'ın toplantısının detayları ortaya çıktı.

Vekillerin ,çay üreticisini sömüren özel sektör temsilcilerinden 3 TL'nin altında çay almamaları rıcasında bulundukları ortaya çıktı.

Üreticilerin sorunlarının çözümü konusunda adım atması ve çözmesi gerek siyasi iradenin temsilcilerinin özel sektör temsilcilerine adeta yalvararak çözüm arayışına girmesi çay üreticilerinin yeniden tepkisine neden oldu.

Bu İşler Lütfenle Olmaz Sayin Vekiller! diye tepki gösteren çay üreticileri temsilcisi Recem Memişoğlu AKP'li vekillere yönelik tepkisini şu şekilde dile getirdi;

Halka şirin gözükmeye çalışmayın

"Akp vekilleri Muhammet Avcı, Osman Bak çay işletmelerinin özel sektör temsilcileri ile toplantı yapıyor ve düşük fiyattan alım yaptıkları için özel sektör temsilcilerini sadece eleştiriyorlar.
Oysa, siz iktidarsınız ve icraat yapıyorsunuz. Bu adaletsizliğe karşı yaptırım kararları almalısınız. Sizin eleştirmeye hakkınız yok. Halka şirin gözükmek için, “biz yapmıyoruz, onlar yapıyorlar” demeye çalışıyorsunuz.  Bunu yemezler.
Araç üzerinde düşük fiyata çay alanlara ‘çay simsarı’ diyorsunuz. Siz kendinizi muhalefet mi sandınız yoksa. İktidar olduğunuza göre yanlış bir şey varsa ki külliyen yanlıştır, müdahale edin, düzeltin. 
Siz, bir taraftan bu yanlışı yapanları eleştiriyor diğer yandan arkalarını sıvazlıyorsunuz biliyoruz. Halkın gazını alıyorsunuz ama buna ancak sizin yandaşlarınızı inandırabilirsiniz. 

Bu işler lütfenle olmaz ,buyrun size çözüm;
 1- Kota ve Kontenjanın kalkması için üretim kapasitesinin artırılmasıdır. 
2- Özel sektöre taban fiyatın altında yaş çay alabilmesine yasak getirilmesidir.
3- Özel sektörün Uzun vadeli ödemelerine kısıtlama getirilmesidir.
4- Yaş çay üreticisine geçimlilik düzeyinde taban fiyat verilmesidir
5- Yaş çay üreticisinin de tarafı olduğu bir ‘Çay Yasasının’ çıkartılmasıdır.
Diğer sorunlar bunlara bağlı olarak minimize edilecek ve kısmen ortadan kalkacaktır..."
diyerek AKP 'li vekillerin iki yüzlü davranışlarına tepki gösterdi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV