AKP li üye ağladı CHP li üye katılmadı!

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

AKP li üye ağladı CHP li üye katılmadı!

CHP li üyeler katılmayınca 3.HES önü açıldı

13 Temmuz 2020 Pazartesi 19:03
Bu haber 2379 kez okundu
AKP li üye  ağladı CHP li üye katılmadı!
 AKP li üye ağladı CHP li üye katılmadı

ARHAVİ'DE YAPILMASI PLANLANAN 3 NCÜ HES OLAN, AB ENERJİ ÜÇIRMAK VE PİLARGET SANTRAL BİNASINA 8'E KARŞI 9 OYLA İMAR İZNİ VERİLDİ

Gençağa karafazlı-Artı gerçek

Arhavi Üçırmak ve Pilarget bölgesinde 3. Hes için yapılacak santral binası imar izni için 2 Ak Partili meclis üyesi hayır oyu verirken MHPlı üye ise çekinser oy kullandı. Oturumda hazır bulunan 6 CHP'li meclis üyesi red verdi.

3 CHP'li meclis üyesinin katılmadığı Oylamada 3. HES'inin santral binası imar izninin 1 oyla kabul edilmesi Artvinlileri derinden üzdü. Eğer 3 CHP'li üye bu önemli toplantıya katılmış olsa 3. HES santral binası imar izni Artvin il genel meclisinde onaylanmamış olacaktı. 

Bu oylamaya katılmayan 3 CHP'li meclis üyesinden birinin kanser tedavisi gördüğü Bu nedenle katılamadığı diğer ikisinin de mazeret bildirdiği belirtildi.

Arhavi Üçırmak ve Pilarget bölgesinde yapımı planlanan AB Enerji'nin 3. HES projesi ile ilgili Kürsüden konuşma yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Arhavi il genel meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı Hüseyin Uzunhadanoğlu, Arhavi'de 2 HES'in yspıldığını, 3. HES'in katliama dönüştüğüne vurgu yaparak imar izninin ötelenmesi gerektiğini söyledi.

BU BENİM BU KÜRSÜDEN BELKİ DE SON KONUŞMAM OLACAK! BEN ARHAVİ'DE AK PARTİ'Yİ KURAN 3. KİŞİYİM. 81 YAŞINDAKİ ANNEMİ KADIN ÜYE BULAMADIĞIMIZ İÇİN 37. SIRADA ÜYE YAPTIM!..

Uzunhadanoğlu kürsüden yaptığı konuşmasında, "Değerli arkadaşlar Bu benim bu kürsüden yapacağım belki de son konuşmam olacak. Ben yıllarca yöneticilik yaptım, emekli olduktan sonra memleketime hizmet etmek için Siyasette yer aldım. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Arhavi'de kuruculuğunu yapan ve Bu partiyi kuran 3. kişiyim. Partiye kayıt edeceğimiz kadın üye bulmada zorlandığımız için 81 yaşındaki annemi 37. sırada üye yaptım.

Neden? Ben AK Parti'nin hizmette çok büyük projelere imza atacağını biliyordum. Öyle de oldu çok güzel işler yapıldı.

HES PROJELERİNDE YANLIŞLAR YAPILIYOR!

Ancak şu an görüştüğümüz Hes projeleri konusunda maalesef çok yanlışlar yapıldı. bu yanlışlardan bir tanesi de benim ilçemde, Arhavi'de Kamilet Vadisi Ortacalar bölgesinde Arhavi'nin evladı MNG tarafindan yapılıyor.

O dereden her yağmur sonrası çamur aktığında Arhavi halkının yüzde 90'ı bunu yapanlara karşı çıkıyor, ağlıyor. CHP doğa dostu da Ak Parti doğa düşmanı mı? Bunları art niyetli insanlar yapıyor. Bunun faturası partiye kesiliyor.

ORTACALARA GİTTİM, AĞLADIM!..

Ben imar komisyon başkanı olarak komisyon üyeleriyle birlikte oraya çıktım. Derenin görseniz orurur ağlarsınız. Değerli arkadaşlarım. Ben 60 yaşındayım. Orayı gördükten donra oturdum ağladım. Çünkü gördüğüm manzara tam bir katliamdı!.

BU VADİDE 3. HES KATLİAMDIR!..

Arhavi'de Kamilet Vadisinde zaten hali hazırda 2 HES yapıldı. Bu hesler çok zarar vermedi. insanlar bunlardan çok şikayet etmedi. Bana göre de doğaya uyumlu oldu. Ama bu 3. HES, tam bir yıkımdır. Katliamdır!. Bundan dolayı değerli arkadaşlarım burada vereceğimiz kararla ilgili kurumların verdiği olumlu görüşlerin eksik olduğu, yeniden değerlendirme yapmalarını isteyip, tıpkı az önce Kılıçkaya hes için öteleme yaparak yeniden görüş istediğimiz gibi Arhavi hes için de yapılması görüşündeyim. Ben bunu özellikle Ak Partili arkadaşlarımdan istirham ve rica ediyorum" dedi.

Konuşmanın ardından oylamaya geçildi. 8 oya karşı 9 oy ile santral binası imar izni meclisten geçmiş oldu.

CHP Arhavi meclis üyesinin kemotorapi alması nedeniyle, CHP Hopa ve Borçka İl Genel Meclis üyelerinin de mazeret bildirmeleri nedeniyle toplantıya katılmadığı öğrenildi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV