AKP İl Meclis Başkanı Türüt’ten tekzip ihbarnamesi

banner100

22 Eylül 2020 Salı

İddia: Mesut Yılmaz'dan umut kesildi

AKP İl Meclis Başkanı Türüt’ten tekzip ihbarnamesi

Haber içeriğinin kaldırılması talebi

26 Ağustos 2020 Çarşamba 21:04
Bu haber 7827 kez okundu
AKP İl Meclis Başkanı  Türüt’ten tekzip ihbarnamesi
AKP’li Türüt’ten tekzip ihbarnamesi

Haber içeriğinin kaldırılması talebi

 RİZENBIZ HABER-

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde, devlet FETÖ ile mücadele ederken ilimizde garip şeylerin yaşandığına dikkat çekmiş, Rize İl Genel Meclis başkanı AKP’li İbrahim Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi E.T’nin yeni açılan Emlak Katılım Bankası Rize Şube müdürlüğü görevine getirilmesini gündeme taşımıştık.

Yayınladığımız habere nasıl olduysa Rize sulh ceza hâkimliğince alınan bir kararla haberimize erişim yasağı getirildi.

Bu yasağın ardından bu kez haberimize erişim yasağı getirildi haberimize de yine Rize sulh ceza hâkimliğince erişim yasağı getirildi.

Amacımız, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit edecek kadar elleri uzun bu kanlı örgütün üyesi olmakla suçlanıp itirafçı olan ve yargılaması devam eden birinin devletin bankasının bir şubesine müdür yapılması yanlışından dönülmesi, böyle bir atamaya kimlerin aracı olduğunun araştırılmasıydı.

Kronolojik olarak dile getirdiğimiz konu tümüyle doğruydu. O nedenle habere konu olan kişi veya kişilerden hiçbiri haberimizi yalanlayamadı, bizlere tekzip de göndermedi. 

Yukarıda bahse konu haberimiz yayınladığı tarih 16 Temmuz 2020 Perşembe  gününden bugüne kadar tarafımıza gönderilmeyen tekzip yazısı 25.08.2020 tarihinde yani 1,5 ay sonra bize ulaştı.

Objektif gazetecilik görevimiz gereği Halkın haber alma ve yayma hakkına olan saygımızdan dolayı AKP İl genel meclis Başkanı İbrahim Türüt tarafından noter aracılığıyla gönderilen haber içeriğinin kaldırılması ve Tekzip ihtarnamesini yorumsuz olarak aynen yayınlıyoruz..

 işte o tekzip ihtarnamesi:


 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV