AKES-DER'den demir yolu ile ilgili açıklama geldi.

banner100

22 Eylül 2020 Salı

İddia: Mesut Yılmaz'dan umut kesildi

AKES-DER'den demir yolu ile ilgili açıklama geldi.

Trabzon oda başkanları Demiryolu tepkileri devam ederken

14 Eylül 2020 Pazartesi 20:21
Bu haber 2312 kez okundu
AKES-DER'den demir yolu ile ilgili açıklama geldi.
 AKES-DER Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu Trabzon -Rize arasında yşanan demiryolu projesi tartışmasına katılark Rize AKP Milletvekili Muhammet Avcı'ya çabaları için teşşekkür etti.

Son günlerde Doğu Karadeniz'in en önemli gündem maddesi demiryolu güzergahı hakkında da açıklamalarda bulunan , Kansızoğlu İyidere'de yapılması planlanan lojistik merkezin bir demiryolu ile desteklenmesi gerektiğini ifade ederek ,

"Trabzon'a da yapılsın. Rize'ye de yapılsın. Ama önce Rize'ye olsun diyorum ben. Burada Erzurum ile Rize'yi birleştiren Ovit tüneli yapılırken Trabzon'a iki tane paralel tünel yapılabiliyorsa Erzincan-Trabzon demiryolu yapılırken Aşkale-İyidere demiryolu da yapılabilir.

Biz de 'Bu demiryolunu istiyoruz' diye bastıralım. Onlar öyle yapıyor. Bizde öyle yapacağız. Sn Avci'nin iradesinin arkasında duracağız. Birlik içinde bunu başariçaz   .
İki tane olacaksa iki tane olsun. Ama eğer illa bir tane olacaksa Rize'ye olsun." projeyi Rizemize kazandiran takipcisi olan ve büyük bir emek gayret le bu aşamaya kadar getiren Rize Miilet Vekilimiz Sn Muhammet Avci'ya  Teşekkür Ederiz.

Bu proje Rize'nin Güneşi olucak Bunun Bizlerde takipcisi olup Bu Aşamalara Kadar gelmesine vesı olan herkezın yanında olup üzerimize düşen görevleri yapmaya haziriz. Yeterki Rizemize Taş üstüne taşkoyulsun Tekrardan Büyük Emekleri Olan Sn Avci'ya Teşekkür Ederiz Rizeye Tek başina mücadele veren Vatandaşın tek ulaşan vekili olarak bilinmesi Görünen odirki boş durmamiş calişmiş çabalamiş  ve Demir yolu projesinin müşdesini verdi .Rizemiz için hizmet eden edecek olan herkese teşekkür ediyoruz.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV