1000'er Liralık Destek Ödemelerine Başladı
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

1000'er Liralık Destek Ödemelerine Başladı

Rize'de Kaç Kişi Destek Alacak?

01 Nisan 2020 Çarşamba 19:38
Bu haber 416 kez okundu
1000'er Liralık Destek Ödemelerine Başladı
 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yapılan 1000'er Liralık destek ödemelerine bugün başlandı.

1000 TL destek sosyal yardımlardan faydalanan iki milyon haneye verilecek. Bugün itibariyle ödenmeye başlanan sosyal yardımlar corona virüsü salgınında maddi kayıp yaşamaları nedeniyle verilecek. İhtiyaç sahibi olan çok sayıda kişi 1000 TL yardım parası için başvuru yapmak istiyor. Sosyal yardım alan aileler ise bilgilerini nasıl sorgular merak ediyor.

 

Corona virüsü sebebiyle ihtiyaç sahibi haline gelen birçok aile sosyal yardım parasını araştırıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi 2 milyon 111 bin haneye 1000’er liralık destek ödemeleri bugün itibariyle başlıyor. 1000 TL’lik yardım Bakanlığın elinde olan listede bulunan ihtiyaç sahiplerinin hesabına yardım tutarı otomatik olarak yatacak.
Başvuru Yapılacak Mı?
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirterek ödemelerin 1 Nisan itibariyle başlayacağını duyurdu.
SOSYAL YARDIM SORGULAMA SAYFASI
Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı bir hizmettir. Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Başvuru Sorgulama Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri, Gelir Testi Sonucu Sorgulama gibi Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemi d e Devlet sistemi üzerinden yapılır. 

Rize'de Kaç Kişi Destek Alacak?

Rize Valiliği'nin açıkladığı rakamlara göre Rize il merkezinden 1.663 hane,  ilçelerde ise 3.189 olmak üzere toplamda 4.852 ihtiyaç sahibi haneye sosyal yardım verilecek. 

Ayrıca 1000'er Liralık desteklemenin ilgililerine ödeneceği PTT şubelerinin önünde, Rize İl Emniyet Müdürlüğünce sosyal mesafenin korunabilmesi için gerekli tedbirler alındı. 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV