Yasağı böyle deldiler
22 Kasım 2019 Cuma

Rizeli Delal :Gökçek beni bitirdi!!!

Yasağı böyle deldiler

23 Haziran 2019 Pazar 16:13
Bu haber 575 kez okundu
Yasağı böyle deldiler
 İstanbullular bugün bir kez daha sandık başına gidiyor. Yenilenen İstanbul seçimlerinde sabah saatlerinde oy kullanma işlemi başladı ve 10 milyon 560 bin 963 kayıtlı seçmenin oy kullanacağı oy verme işlemi saat 17.00'da sona erecek.

İşte İstanbul seçimlerinden dikkat çeken detaylar…

SEÇİM KURULU’NDAN WHATSAPP KARARI

Oy kullanılan zarflarda “milletvekili seçimi” mührünün yer almasının ardından Üsküdar 1.,2.,3. Seçim Kurulları Başkanlığı’ndan dikkat çeken bir karar geldi.

Yüksek Seçim Kurulu bu mühürlerle ilgili “kabul edilmesi” yönünde karar verirken Üsküdar 1.,2.,3. Seçim Kurulları Başkanlığı da bu karar uyup aynı zamanda kararın bina görevlilerine “WhatsApp” yoluyla bildirilmesini istedi.

İşte o karar:

OKUL TUVALETİNDE YIRTIK OY PUSULASI

İstanbul Maltepe İmdat Vakfı Dumlupınar Ortaokulu'nda kadınlar tuvaletinde yırtılmış oy pusulaları ve zarflar bulundu. Müşahitlerin fark etmesi üzerine tutanak tutuldu.

İşte o tutanak: 

ŞİŞLİ'DE CHP'LİLERE SALDIRI

Mustafa Sarıgül İlkokulu'nda AKP'li bir grubun "vatan hainleri" diye bağırarak CHP'lilere saldırdığı öne sürüldü. Olayın ardından saldırganlar gözaltına alındı.

İşte o görüntüler:

KABİNE İKİ KİŞİ GİRMEYE ÇALIŞTI

Üsküdar'da Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde okur-yazarlığı olmayan kadın seçmenin yanına girmek isteyen vatandaşa CHP'liler itiraz etti.

İşte o görüntüler:

ENGELLİ BABASININ YERİNE OY KULLANDI, GÖZALTINA ALINDI

Sultangazi'de Gazi Mahallesi Aslangazi İlköğretim Okulu’nda engelli babası yerine kabine girip oy kullanan kişi tutanak tutulup gözaltına alındı.

İşte o görüntüler:

CHP’NİN KİTAPÇIĞINA UZAKLAŞTIRMA

Kadıköy 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, CHP’nin “Sandık başı el kitapçığı” adlı kitapçığıyla ilgili kararını yayımladı.

AKP’den CHP’nin “Sandık başı el kitapçığı” adlı kitapçığında “Her şey çok güzel olacak” sloganının yer almasını gerekçe göstererek bu kitapçıkların ve bunları bulunduran kişilerin seçimin yapıldığı alandan uzaklaştırılmasını talep etti. Talep dilekçesinde “Her şey çok güzel olacak” sloganının siyasi olması gerekçe gösterilerek bu sloganının oy verilen yerlerde bulundurulmasının yasaya aykırı olduğu öne sürüldü.

İşte o kitapçık:

Kadıköy 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, AKP’nin talebine ilişkin verdiği kararda, kitapçıkların sandıktan uzaklaştılmasını istedi.

İşte o karar:

ZARFLARDA "MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ" MÜHRÜ

Yenilenen İstanbul seçimlerinde, Üsküdar'daki zarflarda “milletvekili seçimi” yazması dikakt çekti.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Üsküdar'da zarflardaki sandık kurulu mühründe milletvekili seçimi yazıyor. Lütfen azami dikkat ve özeni gösterelim" ifadelerini kullandı.

İşte o mesaj:

CHP Bursa Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise CHP’li Tanal’ın paylaşımına ilişkin açıklamada bulundu.

CHP’li Nurhayat Altaca Kayışoğlu, YSK Başkanı Sadi Güven’in konuya ilişkin açıklamasını şöyle aktardı:

“İlçe seçim kurullarından eski mühürlerini yeniletmek isteyenlerin tamamını yeniledik bazı ilçe seçim kurulları mühürleri yeni diye yenileme talebinde bulunmamış yıllardır tüm seçimlerde aynı ibareyi taşıyan ilçe seçim kurulu mühürleri kullanılageldi. Birkaç ilçe bu şekilde sandıklar tutanağa bağlayıp seçime sorunsuz devam ediyor. Ayrıca YSK bu konuda karar alacak. Sadi Güven'in açıklaması...”

Kayışoğlu, “Arkadaşlarımız tutanak tutturuyor. İlçe Seçim kurullarına da başvuru yaptık. İlçe Seçim kurulları 11.30 da toplanacak. Her şey kontrolümüz altında..” uyarısında bulundu.

İşte o mesajlar:

YASAKLAR DELİNDİ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı doğrultusunda yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için seçim yasakları dün akşam saat 18.00'de başladı ama halen toplanmayan afişler var.

İstanbul'un cadde, sokak ve üst geçitlerinden halen indirilmeyen afişler tepki çekiyor..

Bu görüntüler bu sabah saat 09:00 sıralarında Tem Metris kavşağı ve Seyrantepe'de çekildi. 

İşte o görüntüler:

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV