Ulan hepiniz oradaydınız be! 194296559

kule reklam -->

rize haber
rize haber

21 Mayıs 2019 Salı

Yaş Çay üreticisine ilk günden ŞOK.

Ulan hepiniz oradaydınız be!

rizenabiz468*60 -->
06 Mart 2019 Çarşamba 23:41
Bu haber 773 kez okundu
Ulan hepiniz oradaydınız be!

 Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Şubat’ta İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleşen “İstanbul Sandık Başkanları Buluşması”nda 31 Mart seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğankonuşmasında seçim propagandası için kullanılacak olan çay paketinieline alarak şöyle demişti:

“Bu çay 200 gram. 200 gramlık bu çay, hakikaten çok keyiflidir. Sandık Başkanlarının riyasetindeki bu kurullarımız artık bütün sandık seçmen listesine ulaşacaksınız ve onlara bu çaydan ikram edecesiniz.”

Erdoğan mitingler için gittiği kentlerde de vatandaşlara seçim otobüsünden çay dağıtmıştı.

31 Mart seçimlerinde AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mehmet Özhaseki ise, Erdoğan’ın bu sözlerinden 12 gün sonra, yani 22 Şubat’ta Star TV Ana Haber’de Nazlı Çelik’in konuğu oldu. Nazlı Çelik, Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın seçim söylemlerini ve vaatlerini Özhaseki’ye hatırlatması üzerine, Özhaseki iki grup Belediye Başkan adayı olduğunu söyledi. Bir grup belediye başkanının kentteki refah ve yaşam seviyesini yükselttiğini ifade ederken, bir grup belediye başkan adaylarının da popülizm yaptıklarını ve kentti kötü yönettiklerini anlattı.

Mehmet Özhaseki, kötü belediye başkan adaylarını anlatırken şöyle dedi:

“Popülizm üzerine… Şunu da bedava vereceğim. Sabah size süt dağıtacağım. Akşam kapılarınızda birer paket çay olacak. Şurada da bir şey olacak. Hepinize 50’li şer lira para vereceğim. 100’er lira bir şey yapacağım. Bakın, popülizm deniyor buna. Affedersiniz halk dalkavukluğu deniyor buna.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için seçmenlere çay dağıtırken ve çay dağıtılması talimatı verirken, AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’nin, “Akşam kapılarınızda birer paket çay olacak” şeklindeki vaatleri “halk dalkavukluğu” diye tanımlaması dikkat çekti.

İşte o görüntüler:

rizenabiz468*60 -->

    Yorumlar

rizenabiz300*250 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV