TÜSİAD heyeti HDP'yi ziyaret etti

banner100

13 Ağustos 2020 Perşembe

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

TÜSİAD heyeti HDP'yi ziyaret etti

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski ve beraberindeki heyet, HDP Genel Merkezi'nde

21 Temmuz 2020 Salı 22:48
Bu haber 2399 kez okundu
TÜSİAD heyeti HDP'yi ziyaret etti
 Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski ve beraberindeki heyet, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı ziyaret etti.

HDP Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen ziyarette, güncel gelişmeler ile Türkiye’nin ekonomik, siyasi durumu ele alınarak, siyasi partiler ve STK’lerin sorumlulukları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit ve Erol Katırcıoğlu da yer aldı.

Konuyla ilgili HDP'den yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Genel Merkezimize ziyarette bulundu. Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar tarafından kabul edilen TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, Yönetim Kurulu üyeleri Nüket Küçükel, Önder Sezgi, TÜSİAD Ankara Daimi Temsilcisi Vekili Barış Urhan’dan oluşan heyet, Ekonomi Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Garo Paylan tarafından karşılandı. TÜSİAD ile görüşmeye Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Eş Genel Başkan Yardımcımız Garo Paylan ve Milletvekillerimiz Gülistan Kılıç Koçyiğit ve Erol Katırcıoğlu katıldı. Görüşmede güncel gelişmeler ile Türkiye’nin ekonomik, siyasi durumu ele alınarak, siyasi partiler ve STK’ların sorumlulukları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu."

TÜSİAD son olarak AKP'nin çekilme hazırlığı içinde olduğu kadınlara uğredıkları şiddete karşı haklar tanıyan İstanbul Sözleşmesi'ne dokunulmaması gerektiğini açıklamıştı. 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV