Türker Ertürk CHP'den istifa etti
05 Nisan 2020 Pazar

Rize Milletvekili “Kendirli beldesinde 6 vaka var” açıklaması tepki çekti

Türker Ertürk CHP'den istifa etti

CHP de Ulusalcılık tartışması büyüyor

13 Kasım 2014 Perşembe 20:15
Bu haber 686 kez okundu
Türker Ertürk CHP'den istifa etti
 Aydınlık Gazetesi yazarı CHP üyesi emekli Amiral Türker Ertürk CHP'den istifa etti.

Ertürk istifa dilekçesinde, gerekçesini şöyle açıkladı:

"CHP Kadıköy İlçe Başkanlığına,

Partinin kurucu ilkelerinden uzaklaşması, sürdürdüğü politikalarla her geçen gün halkımızın umudu olmaktan çıkması, kurucusu ve ilk Genel Başkanı olan Mustafa Kemal Atatürk'e olan bağlılığını yitirdiğini değerlendirdiğimden CHP den istifa ediyorum."

Twitter hesabından istifasıyla ilgili açıklama yapan Ertürk, "Esasında istifa ettiğim parti operasyonlarla YCHP haline getirilen ve Cumhuriyetimizin kurucu ideolojisine düşmanlık eden bir yapıydı."dedi. Ertürk ayrıca partinin çizgisinin "Cemaat'e ve bölücülere" yaklaşmasından şikayet etti.

Ertürk şunları yazdı:

"CHP'nin kurucu ilkelerden uzaklaşması haklin umudu olmaktan çıkması ve Atatürk'e bağlılığını yitirmesi nedeniyle bugün (12 Kasım) partiden istifa ettim. Esasında istifa ettiğim parti operasyonlarla YCHP haline getirilen ve Cumhuriyetimizin kurucu ideolojisine düşmanlık eden bir yapıydı. CHP'nin 6 Ok'una ömrümün sonuna kadar sahip çıkacağım ama YCHP'ye sahip çıkma ihaneti içinde olmam. Ne yazık ki bugün geldiğimiz noktada YCHP'nin durduğu çizgi bölücülere ve Cemaat'e yakındır. CHP'nin tabanında sorun yoktur. Sorun CHP'nin başına operasyonla getirilen KK ve yakın çevresidir. Sevgili Dostlar bugün itibariyle CHP'den istifa ettim. İstifa dilekçem aşağıdadır. Ayrıntılı nedenlerini cumartesi günü kösemde yazacağım."

Anahtar Kelimeler: CHPİstifa

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV