20 Kasım 2018 Salı

Külünkoğlu FETÖ dostluğu Dekana dayandı!!!

SP DEN Ziraat Odasına aidat tepkisi" HESAP VER"

13 Nisan 2018 Cuma 09:44
Bu haber 336 kez okundu
SP DEN Ziraat Odasına  aidat tepkisi

 Saadet Partisi, Ziraat Odası’nın çay cüzdanlarından kestiği aidatlara dikkat çekti. İl Başkanı Muhammet Kaçar, Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç’ten, bugüne kadar toplanan aidatların nereye harcandığının kuruş kuruş açıklanmasını istedi.

Yazılı açıklama yaparak, çay cüzdanlarından yapılan kesintilerle toplanan aidatların nereye harcandığını soran Kaçar, Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç’in, bu yıl itibariyle yaş çay cüzdanlarından defter başına 41 TL aidat kesileceğini açıkladığını hatırlatarak, “Yaptığı açıklamada defter başına alınan bu aidatlar ile odanın giderlerinin karşılandığını ve çay alım yerlerine yardımlarda bulunulduğunu belirten Paliç, ‘Birçok hizmetler yapıyoruz. Yaptığımız bu hizmetleri de basına açıklamıyoruz. Bizim muhtarlarımız, vatandaşlarımız bilir bizim neler yaptıklarımızı. Biz çok işler yapıyoruz. Fakat bazı şeyleri bizim insani görevimiz olduğu için açıklayamıyoruz’ gibi muğlak bir ifade kullandılar.” dedi.

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Muhammet Kaçar, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Biz Saadet Partisi olarak değil, birer yaş çay defteri sahipleri olarak soruyoruz; Topladığınız bu parayı kuruş kuruş nerede kullandığınızı açıklamanıza bir mani mi vardır? Yıllardır Rizelilerden milyonlar toplanmaktadır. Defter sahiplerinin, zorunlu olarak kendilerinden kesilen bu meblağların nerelerde kullanıldığını bilmeye hakları vardır. Bugüne kadar Rize Ziraat Odası’nın, her sezon öncesi çıkıp Yaş Çay fiyatının belirlenmesinde bir basın açıklamasıyla temennilerde bulunmaktan öte bir çalışması olup olmadığını öğrenmek istiyoruz. Üreticilerin çay hasadıyla ilgili sıkıntılarını gidermek için herhangi bir fiili çalışma yapılmış mıdır? Mesela her yıl ortaya çıkan, çayımıza zarar veren kelebeklerle ilgili ne yapmıştır öğrenmek istiyoruz? Ya da çayın bitki olarak daha verimli olması için Oda olarak ne yapılmıştır? Bunları öğrenmek, kendilerinden mecburi kesinti yapılan Rizelilerin hakkıdır. Ve şüphesiz bu milletin hakkı, bu dünyada kalsa, ahirette kimsede kalmaz.”

468x60 -->

    Yorumlar

300x250, oluşturulma 19.10.2010 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV