Şamil Tayyar AKP'lileri fena kızdıracak

banner100

19 Eylül 2020 Cumartesi

İddia: Mesut Yılmaz'dan umut kesildi

Şamil Tayyar AKP'lileri fena kızdıracak

11 Aralık 2019 Çarşamba 13:00
Bu haber 356 kez okundu
Şamil Tayyar AKP'lileri fena kızdıracak
 Çoğu hukukçu 200 milletvekili, ara bulucu olmak için Adalet Bakanlığı sınavına girdi; hiçbiri barajı aşamadı.

Hükümete yakın Işıkçılar Cemaati’nin yayın organı Türkiye gazetesi, “Milletvekilleri sınıfta kaldı” başlıklı haberinde, vekilleri böyle duyurdu:

“AK Parti milletvekillerinden Orhan Kırcalı 89, Yılmaz Tunç 88, Recep Özel 88, Ahmet Aydın 69 puan aldı. CHP’li Mahmut Tanal 74 puan alırken, Adalet Bakanlığı Ara Buluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar da 88 puan almasına rağmen sınavı kazanamadı. AK Parti Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da 74 puan alarak ‘başarısız’ isimler arasında yer aldı.”

Eski AKP Milletvekili Şamil Tayyar ise AKP’li vekillerin başarılı olamadığı sınava ilişkin dikkat çeken bir mesaj yayımladı.

 Son seçim olan yerel seçime ilişkin İstanbul seçimlerinde “şaibe” iddiasını gündeme taşımasıyla bilinen AKP Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un da başarısız olduğunu sınavı yorumlayan AKP’li Şamil Tayyar’ın “Şaibesiz” vurgusu yapması dikkat çekti.

AKP’li eski vekil Şamil Tayyar “Arabuluculuk sınav sonuçları, son günlerdeki iç rahatlatıcı, güzel gelişmelerden biri oldu. Dedikodusuz. Şaibesiz. Torpilsiz” diye yazdı.

İşte o mesaj:

İşte o haber: 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV