MHP'den Demirtaş övgüsü
06 Nisan 2020 Pazartesi

İstanbul’dan Kaçan Pozitif hasta Fındıklı’da yakalandı!!!

MHP'den Demirtaş övgüsü

06 Şubat 2020 Perşembe 13:00
Bu haber 2847 kez okundu
MHP'den Demirtaş övgüsü
 CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağını açıklayacağını duyurmasının ardından karşı atağa geçen MHP, Kılıçdaraoğlu ve milletvekilleri hakkında rapor hazırladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağını açıklayacağını duyurmasının ardından karşı atağa geçen MHP, Kılıçdaraoğlu ve milletvekilleri hakkında hazırladıkları raporu açıkladı.

Başkanık Divanı kararı ve genel başkanın talimatı doğrultusunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilerinin konusu suç teşkil eden açıklamaları ve CHP-HDP ilişkileriyle ilgili kurulan komisyonun çalışmalarını tamamladığını duyuran MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ilk olarak Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki raporu açıklayacaklarını söyledi.

'CHP, KILIÇDAROĞLU'NUN GENEL BAŞKAN SEÇİLMESİYLE GEÇMİŞİNİ İNKAR EDEN BİR YAPIYA DÖNÜŞTÜ'

Yıldız, MHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, raporu açıklamaya, Kılıçdaroğlu'nun, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a 'FETÖ' tarafından kurulan kaset kumpasından sonra 22 Mayıs 2010 tarihinde CHP'nin 7. Genel Başkanı seçildiğini hatırlatarak başladı. Yıldız, Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan seçilmesiyle birlikte CHP'nin tüm geçmişini inkâr eden bir yapıya dönüştüğünü ve CHP içindeki cumhuriyetçi insanların tasfiye edildiğini iddia etti.

CHP Genel Başkanı'nın işlediği değerlendirilen ve zaman aşımına uğramamış eylemleri hakkına TCK ve diğer kanunlar doğrultusunda suç duyurusunda bulunulması zaruriyetinin doğduğunu iddia eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, 1 Aralık 2019 tarihine kadar çeşitli cumhuriyet başsavcılıklarınca CHP milletvekilleri hakkında 209 fezlekenin Meclis'e gönderildiğini, bu fezlekelerden 23'ünün Kemal Kılıçdaroğlu'na ait olduğunu söyledi.

KILIÇDAROĞLU HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, uzun bir süredir FETÖ terör örgütünün siyasi ayağını, yani bylokçu milletvekili listesini açıklayacağını beyan etmesine rağmen, partisinin her grup toplantısında bu açıklamayı bir sonraki hafta yapacağını bildirmektedir. Bu tarihten sonra da kendisinden beklenen açıklamayı yapmayacağı anlaşılmaktadır” diyen Yıldız, Kılıçdaroğlu hakkında “Türk Ceza Kanunundaki suç tanımına uyan, suçun maddi ve manevi unsurunu taşıyan, Anayasa’nın 26. maddesi ile güvence altına alınan düşünceyi açıklama, yayma hürriyetinin dışında kalan çeşitli tarihlerdeki söz ve fiilleri” nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

Yıldız’ın açıklamasına göre, Kılıçdaroğlu’na yöneltilen suçlamalar şöyle:

-Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret,

-Suçu ve suçluyu övmek,

-Kamu görevlisinin suçu bildirmeme,

-Suçluyu kayırma,

-Suç delillerini bildirmeme,

-Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama,

-Terör örgütü propagandası yapmak

‘DEMİRTAŞ'TAN ÖVGÜYLE BAHSETTİ, 'NİYE CEZAEVİNDE' DİYE HER TOPLANTIDA SORDU'

Gazetecilerin suçlamalara dayanak olan açıklamalarını sorması üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız, Kılıçdaroğlu’nun “Meclis'te 120-180 arasında bylock kullanan milletvekili vardır, listesi bendedir” açıklamasını hatırlattı. Yıldız, şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu 'bu açıklamayı önümüzdeki günlerde sizinle paylaşacağım' demiştir. 3 yıl içinde açıklamadığı gibi Yılmaz Ateş gibi Genel Başkan Yardımcıları çeşitli açıklamalarında CHP Genel Başkanına FETÖ listesinin verildiğini ancak hiçbir işlem yapılmadığını beyan etmiştir. Yılmaz Ateş tarafından partinin FETÖ’ye teslim olduğu beyan edilmiştir. Bundan dolayı ülkemizin en büyük sorunu FETÖ terör örgütü ve PKK ile mücadele etmek ve bunların kökünü kazımak olmalıdır. Bununla ilgili çok ciddi çalışma vardır. 120-180 kişinin bylock kullandığı iddia edilmektedir. Bylock terör örgütü üyeliğinin en büyük delilidir. Kemal Kılıçdaroğlu elindeki listeyi çeşitli defalar söylemesine rağmen ne açıklamıştır ne de savcılığa teslim etmiştir. Bundan sonra da açıklayacağını düşünmüyoruz. Genel Başkanımız elindeki listeyi ver, vermezsen suç duyurusunda bulunacağız’ demiştir."

Yıldız, “suç ve suçluyu övme” suçlamasına ise CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun “Selahattin Demirtaş neden cezaevinde” açıklamasını gösterdi. Yıldız, şöyle konuştu:

"Demirtaş hakkında övgülerle bahsetmiştir. 'Selahattin Demirtaş niye tutuklu' diye her toplantıda sormuştur. Demirtaş önce 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmış, ancak kesinleşen bu cezaya daha sonra yapılan bir kanun değişikliği ile Yargıtay yolu açılmıştır. Ama Kemal Kılıçdaroğlu'nun övgü ile bahsettiği tarihte Selahattin Demirtaş’ın suçu kesinleşmiştir. Kılıçdaroğlu PKK ile yakınlığı ile bilinen bir televizyon kanalında, İMC TV galiba gazetecilerden biri çok açık sordu, ikinci üçüncü maddeler anayasa değişikliğinin içinde midir, diye. Kılıçdaroğlu 'tabi' cevabını vermiştir.

“İbrahim Kaboğlu'nun hazırlamış olduğu anayasa değişikliği yol haritasında da 'Atatürk milliyetçiliği', 'Türk milleti' gibi ifadelerin anayasadan çıkarılmış olduğu ve HDP ile PKK görüşleri ile uzlaşır bir tutum içinde olduğu da görülmektedir.”

İKİ RAPOR DAHA GELECEK

Suç duyurusu dilekçesini basın mensupları ile paylaşmayan Yıldız, dilekçenin sadece Kılıçdaroğlu’nu kapsadığını, CHP'nin diğer milletvekillerinin suç teşkil eden açıklama ve fiillerinin önümüzdeki günlerde ayrı şekilde değerlendirileceğini ve yine CHP-HDP ilişkilerine dair raporun da ayrı açıklanacağını bildirdi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV