MHP 12 yıl önceki mücadelesine böyle ihanet etti
23 Ekim 2019 Çarşamba

Artvin’i parsel parsel sattılar: Cengiz-Kalyon ortaklığına Cerattepe’de üç yeni ruhsat

MHP 12 yıl önceki mücadelesine böyle ihanet etti

05 Ağustos 2019 Pazartesi 15:04
Bu haber 538 kez okundu
MHP 12 yıl önceki mücadelesine böyle ihanet etti
 Çanakkale Kirazlı Köyü Balaban Mevkii'nde, kentin tek ve alternatifsiz su kaynağı Atikhisar Barajı Havzası üzerindeki ağaç katliamı sonrası ceylanlar kaçarken görüntülendi. Çarpıcı fotoğrafı, Çanakkale İl Genel Meclisi CHP Grubu Başkanvekili Güneş Pehlivan çekti.

MHP ve CHP milletvekilleri, Kaz Dağları'nda felaketin önlenmesi için 2007'den itibaren tam 5 kez araştırma önergesi verdi...

İlk 3 önerge iktidar tarafından dikkate alınmadı son önerge ise TBMM'de görüşülüp AKP oylarıyla reddedildi.

Sözcü’den Emin Özgönül’ün haberine göre; Kanadalı şirketin, doğa harikası Kaz Dağları'nda altın aramak için 195 bin ağacı kesip katliam yapması, göz göre göre geldi. 2007 yılından bu yana TBMM'ye verilen Meclis araştırma önergeleri ve soru önergelerinde dile getirilen uyarılar dikkate alınmadı. Tehlikeyi ilk fark eden MHP oldu. MHP Çanakkale Milletvekili Kemal Cengiz ve 28 MHP milletvekili, tam 12 yıl önce 9 Kasım 2007'de "Dünya mirası Kaz Dağları, insanlığın saldırısına uğrayacak" diyerek yöredeki çevre sorunları ve altın arama izinleri için Meclis araştırması istedi. Önerge kabul edildi ancak araştırma komisyonu Kaz Dağları'nı değil Türkiye'deki genel çevre sorunlarını ele aldı.

CHP konuyu 4 kez Meclis'e taşıdı. Özellikle CHP'li Ali Sarıbaş'm 2012'de verdiği önergede Kanadalı Alamos'un adı ilk kez geçti. Şirketin 1744 hektarlık alandaki ağaçları keseceği belirtildi. AKP ise "Orada ağaç katliamı yapılacağına inanmıyoruz" dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV