22 Haziran 2018 Cuma

SÜTLÜOĞLU KOVULDU!!!

"Mayo bikini giyerken sorun yok da..."

09 Kasım 2017 Perşembe 12:00
Bu haber 246 kez okundu

 

CHP'li belediye başkanı yönetimindeki Kadıköy ilçesi geçen günlerde bir havuz ve spor kompleksini ilçe sakinlerinin hizmetine açtı. Kadıköylülerin kullandığı havuza AKP'liler tepki gösterdi. 

İstanbul'un CHP'li belediye başkanı yönetimindeki Kadıköy ilçesi geçen günlerde bir havuz ve spor kompleksini ilçe sakinlerinin hizmetine açtı. Kadıköylülerin kullandığı havuza AKP'liler harem-selamlık saatler konmadığı ve haşemaya izin verilmediği iddiasıyla tepki gösterdi. 

Belediye Meclisi'ne önerge veren 6 AKP'li Meclis üyesi havuza kadınlara ve erkeklere özel saat konmadığı gerekçesiyle tepki gösterdi. 

Konu üzerine konuşan AKP'li Meclis üyesi Elif Lale Bilgili, "Vatandaşlarımız haşema mayosuyla havuza giremeyeceklerini söylediler. Neden bu şekilde bir uygulama var? Neden ayrımcılık yapılıyor? Eşit davranılmıyor, mayo bikini giyerken sorun yok da vatandaşımız neden haşemayla giremiyor? Vatandaşlardan çok şikayet aldık, herkese aynı haklar tanınmalı. Sadece bayanlar için ayrıca bir havuz kullanım saati olması gerekiyor. Bu düzenleme toplumun bütün kesimleri dikkate alınarak değerlendirilsin" ifadelerini kullandı.

AKP'li Meclis üyesi Elif Lale Bilgili

ÖNERGE DE VERDİLER

6 ismin verdiği önergede ise şu ifadelere yer verildi: 

"Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Acıbadem yüzme havuzu ve spor merkezinin kullanımına yönelik hazırlanan programda, yetişkin üye olarak sınıflandırılan saatin sadece karma kullanıma özgü olduğu görülmektedir. Bu tesisler tüm Kadıköylülerin ödediği vergiler ile hayata geçirilen tesislerdir. Kamu yapıları tüm kamunun ortak malı ve inancı, düşünce yapısı, yaşam tarzı ne olursa olsun tüm Kadıköylülerin eşit oranda kullanıma açık olmalıdır. Tesisin programı incelendiğinde yetişkin kategorisi altında sadece karma kullanıma uygun olduğu görülmektedir. Böyle bir program oluşumu hangi kriterlere göre hangi amaçla, nasıl bir anlayış ile hazırlanmıştır. Tüm Kadıköylü hemşerilerimizin hassasiyetleri doğrultusunda tesisten istifade edebilecekleri bir saat uygulamasını hazırlamayı düşünüyor musunuz. Yukarıdaki sorularımızın cevaplanarak grubumuza verilmesi için önergemizin başkanlık makamına havalesini arz. ederiz."

İşte o önerge:

468x60 -->

    Yorumlar

Admatic Scroll 300x250 Ad Code START --> Admatic Scroll 300x250 Ad Code END -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV