Kılıçdaroğlu diktatör dedi hakkında soruşturma başlatıldı
05 Nisan 2020 Pazar

Rize Milletvekili “Kendirli beldesinde 6 vaka var” açıklaması tepki çekti

Kılıçdaroğlu diktatör dedi hakkında soruşturma başlatıldı

18 Ocak 2016 Pazartesi 10:38
Bu haber 562 kez okundu
Kılıçdaroğlu  diktatör dedi hakkında soruşturma başlatıldı
 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hafta sonu yapılan CHP 35. Genel Kurulu'ndaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yaptığı açıklamalar üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef gösterdiği kesimlere yönelen yargı mekanizması, bu kez CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ya karşı harekete geçti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, partisinin 35. Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sarf ettiği "Diktatör bozuntusu" sözleri nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlattı.

Kılıçdaroğlu, akademisyenlerin gözaltına alınmasını, "Bir diktatör bozuntusunun talimatıyla bu ülkenin akademisyenleri gözaltına alınıyor" demiş ve AKP'lilerin salonu terk etmesine neden olan sözlerini şöyle sürdürmüştü:
"Senin için şeref ve namus ne anlama geliyor? Ya adam gibi tarafsızlığını korur saygı görürsün ya da tarafsızlığını korumazsan sana her gün namus ve şerefi hatırlatırım. Soruyorum sen namus ve şereften ne anlıyorsun? Diktatör bozuntusu… 

Anahtar Kelimeler: CHPKemal Kılıçdaroğlu

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV