HDP kongresinde 'barış ve birlikte yaşam' vurgusu
05 Nisan 2020 Pazar

Rize Milletvekili “Kendirli beldesinde 6 vaka var” açıklaması tepki çekti

HDP kongresinde 'barış ve birlikte yaşam' vurgusu

23 Ocak 2016 Cumartesi 14:19
Bu haber 645 kez okundu
HDP kongresinde 'barış ve birlikte yaşam' vurgusu
 HDP, yarın toplanacak 2’nci Olağan Kongresi için hazırlanırken, eş başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile yola devam edilmesi kararı alındı. 

Parti Meclisi (PM) ve Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) köklü değişikliklere gidilecek HDP Kongresi’nde "barış ve birlikte yaşam" mesajları verilecek. 

Yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda temsilcinin katılımıyla saat 10.00’da Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda yapılacak kongreye "sert ve uzlaşmaz tutumları" nedeniyle AKP ve MHP davet edilmedi.

Birgün gazetesinden Hüseyin Şimşek'in haberine göre kongreye hazırlık kapsamında 53 merkezde gerçekleştirilen yerel konferanslar sonrasında iç ve batı bölgelerdeki örgütlenme çalışmaları yeniden değerlendirilecek.

‘Türkiye partisi’ olma söylemine devam edilme kararı alınan yerel konferanslarda bölgelerdeki örgütlenmelere ilişkin yeni yapılanmalara son şekli verilecek. 

Kongrede parti programı ve tüzükte de değişikliğe gidilecek. Ardından yapılacak seçimlerde 100 kişilik PM üyeleri seçilecek. Kurullarda önemli değişiklikler yapılması bekleniyor. 

Geçen hafta toplanan parti konferansında alınan kararlar kongrede paylaşılacak ve Demirtaş ile Yüksekdağ’ın konuşmalarının büyük kısmını barış ve kararlılık mesajı oluşturacak. 

Kongrede çok sayıda ülkenin üst düzey diplomatlarıyla İsveç Sosyal Demokrat Partisi, SYRIZA, Alman Sol Parti, Brezilya Sosyalist Partisi ve Kıbrıs AKEL partisinin de aralarında olduğu 22 siyasi parti ile sosyalist kurum temsilcileri hazır bulunacak.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV