Erdoğan'la birlikte Fethullah Gülen'i ziyaret eden ismi açıkladı 194296559

kule reklam -->

rize haber
rize haber

20 Mayıs 2019 Pazartesi

Yaş Çay üreticisine ilk günden ŞOK.

Erdoğan'la birlikte Fethullah Gülen'i ziyaret eden ismi açıkladı

rizenabiz468*60 -->
10 Haziran 2018 Pazar 10:05
Bu haber 384 kez okundu
Erdoğan'la birlikte Fethullah Gülen'i ziyaret eden ismi açıkladı

 CHP Konya Milletvekili adayı Abdüllatif Şener Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Mayıs 2000'deki Amerika ziyaretine ilişkin detayları açıkladı. Şener, "Dört kişi ABD'ye gitti. Erdoğan'ın ilk Pensilvanya ziyaretinde yanında Ahmet Ergün vardı. Gülen ile görüştüler" dedi.

Sözcü'den Özlem Gürses'e konuşan Şener, "Şimdi Bank Asya'ya para yatırdı diye insanlar evlerinden alınıyor. Kendisi 10 yıl boyunca partisinin en üst kurul toplantılarını Kızılcahamam'daki Bank Asya tesislerinde yaptı" dedi.

Şener, "Siz partinizden 'akçeli işler' nedeniyle ayrıldınız. Bugün durum ne acaba" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Bu dönemdeki yolsuzlukların daha öncekilerle kıyaslanacak hali yoktur, hem miktar hem yaygınlık açısından. Ben Türkiye Devleti kurumlarının bu kadar zayıf olduğunu hiç tahmin etmezdim. Devlet, kim eline geçirirse onun sopasıymış meğer. Tayyip Erdoğan ele geçirmiştir devleti, sopa gibi kullanıyor. Yargıyı siyasetin kırbacı haline getirmiş. Bu bir devlet tanımı değil aslında. Diğer kurumların hepsini de kendine göre yönetiyor, kamu kaynaklarını da istediği gibi yağmalıyor. Bu yağmanın haddi hesabı yoktur."

'NUMAN KURTULMUŞ BUDUR, SÜLEYMAN SOYLU BUDUR'

Şener, geçmişte Erdoğan'a hakaret eden isimlerin bugün yanında olmasına ilişkin soruya, "Eskiden zannederdim ki insanların ilkeleri olur, duruşları olur, insanların duruşlarını belirleyen şey çıkarlarıymış. İlkeler çıkarlarla çatışınca, terk edilen ilkeler oluyor; Numan Kurtulmuş da budur, Süleyman Soylu da budur. Önemli olan güç değil, önemli olan duruş. İlkesi ahlak olan bir güç faydalı olabilir ama ilkesiz bir güç de ülkenin başına bela olur. Yaşıyoruz işte" cevabını verdi.

'ERDOĞAN KAZANIRSA NE HUKUK KALIR NE ADALET'

Tayyip Erdoğan’ın kazanması durumunda neler olacağına dair görüşlerini de paylaşan Şener, "O durumda Türkiye düşünen insanlar için yaşanabilecek bir ülke olmaktan çıkar! Ne hukuk kalır ne adalet kalır, ne devlet. Temel hak ve özgürlükler biter. Böyle bir yönetim altında ekonomi de ayakta kalamaz zaten. Herkesi susturarak varlığını devam ettirmeyi bir yöntem olarak görüyor, ona devam edecektir. Ama demokrasiyi yıkarsanız, ekonomi de yıkılır. Kendisi de o ekonominin altında kalır, sürdüremez yani" dedi.

'10 BOYUNCA PARTİ TOPLANTILARINI BANK ASYA TESİSLERİNDE YAPTI'0

Şener,  "FETÖ'yü her yere yerleştiren bizzat Tayyip Erdoğan'ın kendisidir. Onun için hiç kaytaramaz. 15 Temmuz gibi bir şey ortaya çıktıysa, bunun da en büyük sorumlusu Sayın Tayyip Erdoğan'dır. Şimdi Bank Asya'ya para yatırdı diye insanlar evlerinden alınıyor. Kendisi 10 yıl boyunca partisinin en üst kurul toplantılarını Kızılcahamam'daki Bank Asya tesislerinde yaptı. 3 senesi de yatılı yapıldı bu toplantılar. O işbirliğinden zevk aldığı kesindi, o işbirliği kendisine imkan sağlıyordu" dedi.

'4 KİŞİ PENSİLVANYA’YA GİTTİ'

Şener, Erdoğan’ın iktidara gelmeden önce ABD’ye yaptığı ziyarete ilişkin ise şu bilgileri verdi:

"2000 Mayıs'ında 4 kişi Amerika'ya gitti, Tayyip Erdoğan, Turhan Çömez, Ahmet Ergün ve Ali İbiş. Biri milletvekilliği yaptı zaten, Ali İbiş. Öbürü de Belediye döneminde Tayyip Erdoğan'ın en yakınıydı, Ahmet Ergün, hatta kasası olduğu iddiaları vardı. Şimdi neredeler, inanın ben de bilmiyorum. Sayın Erdoğan'ın şöyle bir adeti vardır, kendisine çok yakın olanları siyasette yanına almaz, ayırır.

'PENSİLVANYA’DA GÜLEN İLE GÖRÜŞTÜ'

Birlikte ABD'ye gittiklerinde Ahmet Ergün'le beraber Pensilvanya'ya gittiler ve Fethullah Gülen ile görüştüler. Tayyip Erdoğan'ın ilk Pensilvanya ziyaretinde yanında Ahmet Ergün vardı."

'ARINÇ BİR MUHALEFET EDER BİR U DÖNÜŞÜ YAPAR'

Bülent Arınç'ın da bugün Tayyip Erdoğan'ın yanında yer almasına ilişkin ise Şener, "Oğlunu da milletvekili yapıyor. Bülent bey bir bakarsınız gözyaşı döker, bir bakasınız muhalefet eder, derken birden U dönüşü yapar. Bülent Bey işte, kendi bireysel dengeleriyle meşgul" dedi.

rizenabiz468*60 -->

    Yorumlar

Admatic Scroll 300x250 Ad Code START --> Admatic Scroll 300x250 Ad Code END -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV