Erdoğan: Kafalarına göre karar alamayacaklar, kontrol bizde olacak 194296559

kule reklam -->

rize haber
rize haber

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Çayın demi kaçtı çay üreticisi artık isyanda

Erdoğan: Kafalarına göre karar alamayacaklar, kontrol bizde olacak

rizenabiz468*60 -->
05 Mayıs 2019 Pazar 11:38
Bu haber 400 kez okundu
Erdoğan: Kafalarına göre karar alamayacaklar, kontrol bizde olacak

 Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin kazandığı ancak meclis çoğunluğu AKP'nin elinde olan belediyeler için izleyecekleri stratejiye ilişkin, "Belediyeyi çalıştırmama üzerine hareket etmeyeceğiz ama elleri o kadar da rahat olmayacak, kafalarına göre hareket edemeyecekler. Meclislerde alınacak kararların kontrolü bizde olacak" dedi.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, Erdoğan başkanlığında yapılan AKP MYK'nın son toplantısında, muhalefetin kazandığı büyükşehir belediyelerinde izlenecek yol haritası masaya yatırıldı.

'KARARLARIN KONTROLÜ BİZDE OLACAK'

Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere belediye meclislerinde çoğunluğun AKP'de olduğunu hatırlatan Erdoğan, "İstanbul'da 39 ilçenin 24'ünde AK Parti, birinde MHP olmak üzere 25 ilçeyi Cumhur İttifakı olarak almış bulunuyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisindeki toplam 312 üyeden 176'sı AK Parti'ye, 4'ü MHP'ye 132'si ise diğer partilerin üyeleri. Ankara'da da durum farklı değildir. 25 ilçe belediyesinden 19'unu AK Parti, 3'ünü MHP aldı. İlçelerde ve belediye meclisinde ezici çoğunluk elde ettik. Buradan hareketle, çoğunluk bizde diye belediyeyi çalıştırmama üzerine hareket etmeyeceğiz ama başkanları sıkıştıracağız. Elleri o kadar da rahat olmayacak, kafalarına göre hareket edemeyecekler. Meclislerde alınacak kararların kontrolü bizde olacak"  diye konuştu.

'ÇALIŞTIRMIYORLAR DENMESİN DİYE ÖNLEM ALINACAK

Habere göre Erdoğan, muhalefetin 'Bizi çalıştırmıyorlar' dememesi için belediyelerde atılacak her adımı değerlendirerek, vatandaşın lehine olacak uygulamaların destekleneceğini söyledi.

ANKARA'YI KAYBEDEN ÖZHASEKİ 'İSTANBUL KOORDİNATÖRÜ' TAYİN EDİLDİ

Öte yandan, AKP'nin Ankara'dan aday gösterdiği ancak seçimi kaybeden Mehmet Özhaseki, Erdoğan'ın talimatı ile İstanbul için 'koordinatör' olarak tayin edildi. Yerel yönetimler başkan yardımcılarından bazıları da Ankara başta olmak üzere, AKP'nin kaybettiği büyükşehirlerden sorumlu olacak. İlçe belediye başkanları arasındaki koordinasyonu bu isimler sağlayacak.

rizenabiz468*60 -->

    Yorumlar

Admatic Scroll 300x250 Ad Code START --> Admatic Scroll 300x250 Ad Code END -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV