D.P Genel Başkanı Gültekin iktidarı uyardı!
31 Mart 2020 Salı

Çaykur'da korona virüs alarmı! virüs işçilere bulaştı

D.P Genel Başkanı Gültekin iktidarı uyardı!

26 Mart 2020 Perşembe 21:15
Bu haber 973 kez okundu
 D.P Genel Başkanı Gültekin iktidarı uyardı!
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, hükümetin açıkladığı ekonomik tedbirler ve 100 milyar lira tutarındaki destek paketinde tarım ile ilgili hiçbir hüküm yer almadığına dikkat çekti.

Gençağa Karafazlı.

Rize

Ülkemiz hazır mı?

Uysal, “Anlaşılan tarım, paketi hazırlayanların aklına bile gelmemiş. Oysaki korona virüs salgını ile mücadele sürecinde ülkeler aldıkları tedbirler kapsamında seyahatleri kısıtlıyor, karantinalar başlatıyor, sınırları kapatıyor, aralarındaki ticareti duruyor ve netice olarak insanlar ve ülkeler gitgide içine kapanıyor. İnsanlar paniğe kapılıp marketlere, özellikle temel gıdalara hücum ediyor. Peki, ülkemiz bu türden salgınlar, ekonomik krizler, afetler ve savaşlar karşısında gıda garantisine sahip mi?

Halkımız dün tanzim satış kuyruğunda iken, bugün korona virüs salgını sonrası market market makarna arar hale gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Uyarıyoruz bu yaşananlardan gerekli dersleri alın

 Türkiye’nin kendi tarımsal tüketimini mutlaka ve mutlaka kendisi üretmek zorunda olduğunu söyleyen Gültekin Uysal, “Demokrat Parti olarak Hükümete çok önemli bir tavsiyede bulunuyoruz. Korona virüs salgınından gerekli dersleri çıkartarak, tarım, gıda ve hayvancılık konusunda bugüne kadar izlediğiniz hatalı yoldan bir an önce dönün! Tarım sektörüne gereken önem ve önceliği acilen verin! ” dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV