Cumhurbaşkanı hedef gösterdi, CHP Yüreğir Gençlik Kollları Başkanı tutuklandı
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Cumhurbaşkanı hedef gösterdi, CHP Yüreğir Gençlik Kollları Başkanı tutuklandı

Erdoğan'ın konuşması sonrasında tutuklandı.

16 Mayıs 2020 Cumartesi 23:16
Bu haber 795 kez okundu
Cumhurbaşkanı hedef gösterdi, CHP Yüreğir Gençlik Kollları Başkanı tutuklandı
 

CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, Vefa Destek Grubu üyeleriyle tartışması sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı. Yıldırım, Erdoğan'ın konuşması sonrasında tutuklandı.

Adana Yüreğir'de Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleriyle aralarında tartışma çıkması sonrasında gözaltına alınıp serbest bırakılan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı konuşmanın ardından tutuklandı.

Adana'da Yüreğir Kaymakamlığı'na bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu çalışanlarına kimlik sorduğu için aralarında tartışma çıkan ve ailesiyle birlikte gözaltına alınarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün "terör örgütü" benzetmeleriyle bezeli konuşması sonrası tutuklandı.

Cuhmurbaşkanı Erdoğan, video konferansla katıldığı 1915 Çanakkale Köprüsü kulelerinin tamamlanması töreninde, Vefa Destek Gruplarının çalışmalarından bahsederek HDP ve CHP'yi hedef almıştı. Erdoğan, Yüreğir'de Vefa Sosyal Destek Grubu'na sözlü ve fiili saldırıda bulunulduğunu ve bu kişilerin CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı ile beraberindekiler olduğunu öne sürmüş, "PKK’nın Van’da uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği saldırıyı CHP’liler Adana’da hakaret ve yumrukla yapmıştır" ifadelerini kullanmıştı.

CHP GENÇLİK KOLLARINDAN TUTUKLAMAYA TEPKİ

CHP Gençlik Kollarının Twitter hesabından konuyla ilgili yapılan paylaşımda tutuklamaya tepki gösterildi ve "Ailesinin yanında kaymakam koruması tarafından silah çekilen Yüreğir Gençlik Kolu Başkanımız Eren Yıldırım, kirli ve çirkin bir spekülasyonun kurbanı olarak hedef gösterilmiş ve bugün çıktığı mahkemece tutuklanmıştır" ifadeleri kullanıldı.