CHP'li İnce'den Mehmetçik çıkışı
23 Ağustos 2019 Cuma

ÇAY-KUR PATRONU ALİM ADRES ŞAŞIRDI

CHP'li İnce'den Mehmetçik çıkışı

17 Temmuz 2016 Pazar 15:15
Bu haber 210 kez okundu
CHP'li İnce'den Mehmetçik çıkışı
 CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamlar şöyle:

1. Darbelerden çok çekmiş, bir darbe sonunda kapatılmış, Genel Başkanı zorunlu ikamete tabi tutulmuş bir parti olarak ister emir komuta zincirinde olsun ister başka türlü olsun her türlü darbeye ve darbecilere karşıyız.

2. Milletin Meclisine bomba yağdıranlar bu milletin askeri olmadıkları gibi darbeci bile olamayacak kadar zekâ yoksunudurlar.

3. Bunlar olsa olsa üniformalı örgüt militanları, külhanbeyi olabilirler.

4. Halkın oyuyla seçilmiş bir hükümeti devirmenin meşru yolu sandıkla olur, F16’larla olmaz.

5. 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe teşebbüsünün sonuçları ve sebep oldukları/olacakları çok vahimdir.

6. Bu darbe teşebbüsü, bir başka darbeyle yargıyı fethetmek için fırsata dönüştürülmüştür. Örneğin, Raportör iken Denizcilik Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilerek hülle yöntemiyle Anayasa Mahkemesi üyesi yapılan kişi ile ilgili gözaltı kararı alınmıştır.

7. O dönem bu atamanın altına imza atanlar, hülle yöntemine başvuranlar darbe teşebbüsünü fırsata dönüştürmek için 1 gün dahi bekleyememiştir!

8. Ayrıca bu kadar dökülen kan yerde dururken Başkanlık sistemi hesabına girilmesi yaşananlardan ders alınmadığını göstermektedir.

9. Demokrasimiz, geleceğimiz için darbe ne kadar tehlikeli ise bu girişime karşı halkın tepkisi adıyla piyasaya sunulan hükümet destekli grupların sergiledikleri ile camilerin bu tepkinin örgütlenmesinde kullanılma biçimleri de o kadar tehlikeli gelişmelerdir.

10. Askerlik görevini yapanlar iyi bilir ki emir komuta zinciri gereği astın emre koşulsuz uyması esastır. Vatani görevini yapan, darbe girişiminden habersiz, üstelik teslim olmuş Mehmetçiklere yapılanlar, tehlikenin boyutlarını bize göstermektedir.

11. İnanıyorum ki milletimiz yaşadıklarımızı sağduyulu biçimde değerlendirmektedir. Benim milletvekilim, benim ordum, benim yargım anlayışının çözüm olmayacağı görülmüştür.

12. Daha çok özgürlük, hukuk, adalet, dayanışma ve birlik... İhtiyacımız daha çok demokrasidir, bu tür girişimlere karşı gerçek pan zehrimiz de budur.

13. Bekleme odasına aldıkları Parlamentoyu hatırlamaları, darbeye karşı özgürlük ve demokrasi için meydanlara çağrı yapmaları güzel olmuştur. Bu çağrının kendilerinin sivil darbeciliği karşısında bizler tarafından neden yapıldığını onların anlamasını beklemiyorum ama halkımızın gayet güzel anlayacağını düşünüyorum.

14. Dileğim buradan devam etmeleridir, başka arayışlara girmemeleridir.

15- İnanıyorum ki milletimiz yaşadıklarımızı sağduyulu biçimde değerlendirmektedir.

16- Benim milletvekilim, benim ordum, benim yargım anlayışının çözüm olmayacağı görülmüştür.

17-Daha çok özgürlük, hukuk, adalet, dayanışma ve birlik...İhtiyacımız daha çok demokrasidir, bu tür girişimlere karşı pan zehrimiz de budur.

18- Bekleme odasına aldıkları Parlamentoyu hatırlamaları, darbeye karşı özgürlük ve demokrasi için meydanlara çağrı yapmaları güzel olmuştur

19-Bu çağrının kendilerinin sivil darbeciliği karşısında bizler tarafından neden yapıldığını onların anlamasını beklemiyorum

20- ama halkımızın gayet güzel anlayacağını düşünüyorum. Dileğim buradan devam etmeleridir, başka arayışlara girmemeleridir.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV