CHP ve MHP'den Ardeşen'deki Toplantıya Tepki
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

CHP ve MHP'den Ardeşen'deki Toplantıya Tepki

Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil” platformu tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya siyasi partilerin çağırılmaması tepki topladı.

01 Nisan 2020 Çarşamba 13:27
Bu haber 676 kez okundu
CHP ve MHP'den Ardeşen'deki Toplantıya Tepki
 

CHP Ardeşen ilçe Başkanı Ömer Faruk Buçan “Neden bu toplantıda siyasi partiler yok. Bu mu birlik beraberlikten anladığınız” açıklamasında bulunurken, MHP Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak ise “Ardeşen’de halkın geneli için birşey planlıyorlar ise böyle birlik beraberliğin en üst seviyede olduğu günlerde Milliyetçi Hareket Partisi ve tüm siyasi partileri de çağırmaları lazım.” Dedi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Rize’nin Ardeşen ilçesinde bir toplantı gerçekleştirildi.

Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu’nun başkanlığında “Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil” platformu tarafından gerçekleştirilen toplantı Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

İlçede hizmet veren ancak Covid-19 virüs salgını tedbirleri kapsamında kapalı olan iş yerlerinden dolayı mağdur olan vatandaşların ihtiyaçlarıyla ilgili yapılacak olan yardımın belirlenmesi adına kararlar alındığı toplantıya siyasi partilerin çağırılmaması tepkilere neden oldu.

Tepkiler Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden geldi. İki partinin ilçe başkanları yaptıkları yazılı açıklamada tepkilerini dile getirdi.

 

CHP İLÇE BAŞKANI ÖMER FARUK BUÇAN: “BU MU ARDEŞENLİ’LİK, BU MU BİRLİK BERABERLİK ANLAYIŞINIZ?”

Siyasi partilerin Türkiye’nin en büyük sivil toplum oluşumu olduğuna dikkat çeken CHP Ardeşen İlçe Başkanı Ömer Faruk Buçan “Bu minvalde CHP Ardeşen’de ikinci siyasi oluşumun ta kendisidir. Neden bu karenin içerisinde İyi Partililer, MHP’liler, Yeniden Refahlılar, Saadet Partililer, CHP’liler yoktur? Bu mu birlik beraberlikten anladığınız? Bu mu Ardeşenli’lik? Ticaret Odası ve Esnaf Odası’ndan mı ibaret Ardeşen? Bizim de çorbada bir tuzumuz olsun isteyen partili dostlarımızın, kendilerinin dışlanmış hissetmelerinin sesidir paylaşımım. Bölücülüğün ve ayrıştırıcılığın bu kadarına da pes doğrusu. O toplantıdaki sivil inisiyatif başkanları, hem esnaf ayağına sahip, hem siyasi platformda söz sahibi olan bizlerin, o birlik beraberlik toplantısında olmayışımızın eksikliğini dile getirmemeleri ayrı bir hüsran ve hayal kırıklığıdır. Sözde sivil toplum ve oda başkanlarına sitemimizdir. Resmi makamları ise siz değerli Ardeşenli’lere havale ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

MHP İLÇE BAŞKANI CEMİL BAYRAK: “ARDEŞEN’DE BİZ DE VARIZ”

Konuya ilişkin bir açıklama da MHP Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak’tan geldi. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Bayrak “Ardeşen’de halkın geneli için bir şey planlıyorlar ise böyle birlik beraberliğin en üst seviyede olduğu günlerde Milliyetçi Hareket Partisi ve tüm siyasi partileri de çağırmaları lazım. Ardeşen’de biz de varız” şeklinde konuştu.

 

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV