Çay üreticilerinin adını anmayan Bakan!
01 Haziran 2020 Pazartesi

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

Çay üreticilerinin adını anmayan Bakan!

"Kimsenin ürünü tarlada, hayvanı elinde kalmayacak" mış !

01 Mayıs 2020 Cuma 10:08
Bu haber 2125 kez okundu
Çay üreticilerinin adını anmayan Bakan!
Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Bekir Pakdemirli, video konferans yöntemiyle Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin (TZOB) Danışma Kurulu toplantısına katıldı.Bakan Pakdemirli program süresince Çay üreticilerine uygulanan yasaklarla ilgili ve çay üreticlerinin içerisinde bulunduğu sorunların çözümüne yönelik hiç bir değerlendirmede bulunmazken çiftçiye geçmişte verdiklerini iddia ettiği destekleri açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,konuşmasında , çiftçileri, daha fazla üretmekten korkmamaları konusunda uyararak, "Kimsenin ürünü tarlada, hayvanı elinde kalmayacak. Gerekirse devlet olarak biz alacağız."

Bakan Pakdemirli açıklamasında Çay üreticilerine getirilen illere giriş yasağı konusunda her hangi bir açıklama yapmaması ise dikkat çekti.

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Bekir Pakdemirli, video konferans yöntemiyle Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin (TZOB) Danışma Kurulu toplantısına katıldı.

 "Hasattan önce fiyatları açıklayacağız"

2020 yılında ödemeyi planladıkları 22 milyar liralık tarımsal destek miktarının 12,4 miyar liralık kısmını yılın ilk çeyreğinde çiftçilerin hesaplarına yatırdıklarını hatırlatan Pakdemirli, şunları kaydetti: "Geçen yıl açıkladığımız fiyatlarla çiftçimizin yanında olduğumuzu da ispat ettik. Artan maliyetler karşısında bu yılı da doyurucu fiyat politikası ile telafi edeceğiz. Hasat zamanından önce fiyatları açıklayacağız. Hububat alım fiyatları mayıs ayının ilk haftasında açıklanacak. Kimse merak etmesin. Sayın Cumhurbaşkanımızın da daha önce müjdelediği gibi çiftçilerimizin mayıs ve haziran aylarında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan Hazine destekli kredi geri ödemelerini de faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz."

Bakan Pakdemirli bu açıklamasında ise hangi ürünlerin hasatından önce fiyatını açıklayacağı konsunda hiç bir açıklama yapmadı.

Yasak devam ediyor vekiller sessiz
Çay üreticileri sosyal medya üzerinden kendilerine geitirilen yasakları protesto etmeye devam ediyor.
Binlerce çay üreticisinin yasak protestosu devam ederken, Rize milletvekillerinin yaşananlar karşısında sessiz kalması özellikle eski iki bakan Yazıcı ve Bak'ın hiç ortalıkta gösükmemesi üreticilerin tepkkisini çekiyor.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV