Başak Demirtaş: Selahattin olanlardan dolayı çok öfkeli

banner100

19 Eylül 2020 Cumartesi

İddia: Mesut Yılmaz'dan umut kesildi

Başak Demirtaş: Selahattin olanlardan dolayı çok öfkeli

07 Aralık 2019 Cumartesi 13:00
Bu haber 335 kez okundu
Başak Demirtaş: Selahattin olanlardan dolayı çok öfkeli
 HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş eşiyle yaptığı görüşmeyle ilgili mesajlar paylaştı.

Dün kendisini ziyarete gelen anne babası ve aile üyeleri kaza geçiren Selahattin Demirtaş’ın çok öfkeli ve üzgün olduğunu aktaran Başak Demirtaş, “Her şeye rağmen dışarıya umut ve moral yüklü selamlarını gönderdi” dedi.

Görüşmeyi Twitter hesabından aktaran Başak Demirtaş’ın mesajları şöyle:

“Selahattin ile dün görüştük. Bütün olanlardan dolayı çok öfkeli ve üzgündü. Her şeye rağmen dışarıya umut ve moral yüklü selamlarını gönderdi. Binlerce ailenin kilometrelerce uzaklıktaki cezaevlerinde olan yakınlarını ziyaret edecek imkanı yok. Yıllardır çocuklarını göremeyen yaşlı anne babalar var. Bu yol eziyetinin son bulması için siyasetçilerin ve tüm kamuoyunun duyarlı olmasını bekliyoruz.”


NE OLMUŞTU?

Hakların Demokratik Partisi (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde görüşe giden ailesi, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi yakınlarında dün trafik kazası geçirdi. Arka tekerleğinin patlaması sonucu yağış nedeniyle aracın kontrolden çıkıp devrildiği belirtilmişti. Kaza yapan aracın içerisinde Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş, annesi Sadiye Demirtaş, kayınpederi Mehmet Akkaya, kayınbiraderi Hüseyin Akkaya ve eniştesi Fesih Türkmen bulunuyordu. Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen Demirtaş’ın yakınlarını ziyaret etmek için HDP Eş Genel Başkanları Sezai  Temelli ve Pervin Buldan’ın da yola çıktığı açıklanmıştı.

HDP’nin eski lideri Demirtaş’ın kasım ayında cezaevinde bir rahatsızlık geçirdiği ve sevkinin yapılmadığı ortaya çıkmıştı. Demirtaş, olayın basına yansıması ve kamoyundan gelen tepki sonrası hastaneye sevk edilmiş ve kontrolleri yapıldıktan sonra cezaevine geri getirilmişti.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV