Akşener Ali Koç örneğini verdi: Bir dip dalga var üzerinde sörf yapacağım 194296559

kule reklam -->

rize haber
rize haber

20 Mayıs 2019 Pazartesi

Yaş Çay üreticisine ilk günden ŞOK.

Akşener Ali Koç örneğini verdi: Bir dip dalga var üzerinde sörf yapacağım

rizenabiz468*60 -->
07 Haziran 2018 Perşembe 12:37
Bu haber 491 kez okundu
Akşener Ali Koç örneğini verdi: Bir dip dalga var üzerinde sörf yapacağım

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim sonuçlarıyla ilgili iddialı konuştu. Akşener toplumda büyük bir dip dalgası olduğunu ve bu dalga üzerinde "sörf yapacağını" söyledi. Meral Akşener bu iddiasını güçlendirmek için de Aziz Yıldırım'ı dört kat fazla oyla geride bırakarak Fenerbahçe'ye başkan seçilen Ali Koç örneğini verdi. Meral Akşener "Demirtaş'ı ziyaret edecek misiniz" sorusunu ise "Bunu hiç düşünmedim" diyerek geçiştirdi.  

FOX TV'ye konuk olan Akşener özetle şunları söyledi: 

"Fenerbahçelilere soruyorum. "Ali Bey sizce 4 kat fazla oyla seçilebilir miydi?" İşte bu dip dalga her yere geliyor. Dip dalganın üstünde ben sörf yapacağım. Türkiye'de hep birinci tur konuşuluyor. İşte bu Tayyip Bey'in tuzağı. İnsanlara göre ‘CHP zihniyeti' diye bir kavram var. Merkez sağ seçmenin şeytanlaştırdığı bir şey bu. Tayyip Bey karşısına solcu alıp, oyları konsolide edecek.

YENİ PARLAMENTER SİSTEME GEÇİŞ NASIL OLACAK?

Denge ve kontrol mekanizması fiili olmadığı zaman bir kişiye bırakılmaması gereken bir güç. İstediği her şeyi satın almaya kadar bir güç veriliyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bu hakimlerin, hukukun, savcıların gözünü yana çevirmeye benziyor. Biz bunları net bir sistemi kurduğumuz zaman, parlamento işer, gerçekten kuvvetler ayrılığı söz konusu olur ve yargı gerçekten bağımsız olur. Fakat bir şey daha var. Ben şimdi kendimi sınırladım; emri hak baki geldi ve yerime başkası geçti. O zaman ne olacak? Biz genel çerçevede vatandaşımızla neler yapacağımızı paylaşacağız ki onlar da ona göre karar versin. Burada ikircikli bir cümle kurulduğu zaman o seçmenin kafasında ciddi bir soru işareti oluşur. Seçim bitecek ve ortaya çıkan tabloya göre bir yol çizilecek. 4 siyasi parti ve genel başkanları parlamenter sisteme geçme sözü verdik. Biz bunu nasıl yapacağımızı kararlaştırdık. Biz oluşturduğumuz projelere de ‘millet' adını verdik.

"SİZ İNGİLİZ DEMOKRASİSİNE Mİ İNANIYORSUNUZ?"

Meclis Başkanvekili iken HDP'lilere kimse gündem dışı söz vermiyordu. Selahattin Demirtaş ile Sırrı Sakık geldi arkaya sonradan, "Neden bize gündem dışı konuşma verdiniz' dediler. Ben de benim sizi, sizin beni sevmesi gerekmiyor. Birbirimize yaranmamız da gerekmiyor. İç tüzük bana hak vermiş. Onu kullanıyorum dedim. Demirtaş bana ‘siz İngiliz demokrasisine mi inanıyorsunuz' dedi.

"DEMİRTAŞ'IN TUTUKLULUĞU: SEÇİMİN ADİL OLMASI GEREKİYOR

Selahattin Demirtaş'ın adaylığı kabul edilmiş. Demirtaş'ın adaylığı onaylanmış. Hakimlerin inisiyatif kullanması gerekiyor. Ve bu bir seçim, adaletli olunması gerekiyor. Ben seçildiğimde Demirtaş beraat ederse bunu nasıl anlatırım. Ben Erbakan hükümetinin İçişleri Bakanı'ydım. Ben 8 ay İçişleri Bakanı olarak kaldım."

Meral Akşener, "Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret eder misiniz?" sorusuna ise "Bunu hiç düşünmedim" diye cevap verdi.

"KÜRT BAŞKAN YARDIMCISI NİYE OLMASIN?"

"Meral Akşener ikinci tura kalırsa Kürtler oy vermez" değerlendirmesini kabul etmediğini belirten Akşener, "Demirtaş'ın özgür propaganda yapması lazım dedim diye, beni ‘PKK sevici' ilan ettiler. Düşünün nasıl bir mücadele veriyorum. Ben başkan olursam niye Kürt başkan yardımcısı olmasın?" diye konuştu. (POLİTİKA SERVİSİ) 

rizenabiz468*60 -->

    Yorumlar

Admatic Scroll 300x250 Ad Code START --> Admatic Scroll 300x250 Ad Code END -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV