AKP, CHP, MHP ortak bildiri yayımladı, HDP ‘Katliamların hepsi bildiride olmalı’ dedi
03 Nisan 2020 Cuma

Rize’nin bugüne gelişin sorumluları kim, kimler?

AKP, CHP, MHP ortak bildiri yayımladı, HDP ‘Katliamların hepsi bildiride olmalı’ dedi

18 Şubat 2016 Perşembe 13:46
Bu haber 753 kez okundu
AKP, CHP, MHP ortak bildiri yayımladı, HDP ‘Katliamların hepsi bildiride olmalı’ dedi
 Ankara’daki bombalı saldırının ardından AKP, CHP ve MHP ortak bildiri yayımlayarak ‘terörü lanetliyoruz’ dedi. HDP ise diğer katliamların ve sokağa çıkma yasakların da ölenlerin de bildiride yer alması gerektiğini belirterek uzlaşmaya varılmayan bildiriye ortak olmadı

mecliste

Ankara’da 28 kişinin hayatını kaybettiği 61 kişinin yaralandığı bombalı saldırı için AKP, CHP ve MHP, “terörü kınayan” bir bildiri yayımladı. HDP ise, Diyarbakır HDP mitingi, Suruç, Ankara ve Sultanahmet’te patlayan bombalarla yapılan katliamların ve sokağa çıkma yasaklarında yaşanan sivil can kayıplarının da bildiride yer alması gerektiğini belirterek uzlaşmaya varılmayan bildiriye ortak olmadı.

Ankara’da askeri servis konvoyuna bombalı saldırı: 28 ölü, 61 yaralı

AKP, CHP ve MHP grup başkanvekillerinin tek tek kürsüye çıkarak okuduğu ve altında imzaları olan metinde şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemiz bugün vahim bir terör saldırısıyla karşı karşıya kalmıştır. Öncelikle, bu menfur saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve aziz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun. Bizler TBMM’de grubu bulunan siyasi partiler olarak; birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Terör ve şiddet, hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini; Türkiye Cumhuriyeti’nin bu oyunu bozacak güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz.”

Ankara’da askeri servis araçlarına yönelik saldırı sonrası ilk açıklamalar

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ise, meclisteki görüşmelerde acımasızca saldırıyı kınadıklarını, bütün topluma başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ifade ettiklerini vurguladı. Hazırlanan metnin içeriğiyle ilgili uzlaşmanın ortaya çıkmadığını belirten Baluken, “Metnin içeriğinde İstasyon Meydanı’nda patlayan bombalara, Suruç’ta, Ankara’da, Sultanahmet’te yapılan katliamların olması gerektiğini, bölgede devam eden sokağa çıkma yasaklarından yaşanan sivil can kayıplarıyla ilgili ibare olması gerektiğini söyledik. Burada farklı algı yaratmaya çalışmak siyasi etiğe uymaz” dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV