O*rospu olduğunu bütün çevresine söyleyeceğim
18 Temmuz 2019 Perşembe

FETÖ sempatizanı Çay TV den Kaçkar TV ye hain tezgah yemedi!

O*rospu olduğunu bütün çevresine söyleyeceğim

25 Kasım 2017, 23:35
Bu makale 4287 kez okundu
O*rospu olduğunu bütün çevresine söyleyeceğim
Sinem Demir
 1 yıl içinde  facebook`ta bizim bildiğimiz dolandırıcılık ve şantaj vakalar ile ilgili detaylı bilgileri sırayla okuyacaksınız. 
79 kadın dolandırıldı. 
Dolandıran 12 Erkek : 
Hepsi 35 yaş üzeri, sadece 2 tanesi evli. Facebook`ta çok aktif, gerçekte işi gücü olmayan, günübirlik işlerde çalışan tipler. İçlerinden sadece birisi emekli ve geçmişinde çok iyi solcu(?)olduğu iddiasında, şimdi ise ağarmış sakalı ile çok iyi kadın avcısı bir tip. 12 Erkeğin ortak özelliği ise, “Çağdaş, çok aydın, aynı zamanda romantik.  Ağzı çok iyi laf yapan, duyar kasan paylaşımları ile ve şiirleri ile toplumu çok düşünen, haksızlığa karşı isyan eden tipler” olmasının yanı sıra, kadınların parasını dolandırmada kendilerinin savunmaları da aynı paralellikte. “Kadına o*rospu o, vermezseydi. Zorla mi aldım lann, zaten iyi kadın olsaydı…, zaten o şöyle bir kadın….., ben erkeğim bana birşey olmaz, onun o*rospu olduğunu bütün çevresine söyleyeceğim….vs” ile hepsi namus kavramının sadece kadına ait olduğunu bilinçaltından silememiş, fırışka`dan aydınlar. 
Gelelim 79 Kadına : Hepsi 35 yaşın üzerinde. 53 tanesi olay esnasında evli. 77 sinin çocukları var. Hepsi dolandırıcılar ile facebook`ta tanışmış. Dolayısıyla 12 vaka olsa da mağdur 79 kadının oluşu, dolandırıcı başına  en az 6 kadının düştüğünü gösteriyor. 
İlk soru: Nasıl kandılar?
 
Cevap; **** Aynı dünya görüşünde idik. Çok güzel paylaşımları vardı, tipinden de hiç belli etmiyordu dolandırıcı olduğunu.Kısacası aynı çuvalın içinde pirinç görünümlü beyaz taşlardan biri olduğunu anlayamadık. Önce dostça yazıştık. Kesinlikle sulanma vs yoktu. Sonraları ise fikirlerimi ve beni çok benimsediğini, benimle yazışmadığı zamanlarda eksiklik hissettiğini vs söyledi. Sonra kendimi birisi için önemli hissetme duygusu çok hoşuma gitti ve sevginin, aşkın akışına kaptırdım kendimi. Vicdanımı harekete geçirdi. iş yapacağım bir 5 bin tl olsa yeterli, hemen geri ödeyeceğim. Eskiden cebim para dolu gezerdim, firmam vardı, enflasyon, ah akp ah, ben çok yetenekliyim de sermayem yok, çocuğum okula gidecek param yok, demeye utanıyorum. Keşke iki yıl bekleseydik, ne olduğu çıkacaktı ortaya ama işte daha sonra artık para gönderecek durumumuz kalmayınca benden uzaklaştı ve başka avlar buldu. 
****Ben dolandırılmadım, bir boşluğuma geldi ve yazıştım kendisiyle, iki sevgili gibi. Birkaç kez birlikte olduk. Şimdi ise bırakmak istiyorum, çünkü yaptığım hatayı anladım. Elimde resimlerin var, yazışmaların var, eğer beni bırakırsan eşine, abine, babana söylerim ile tehdit ediyor. Ben öyle bir şey olursa intihar ederim. Ne eşimin ne de çocuklarımın yüzüne bakamam. Ya ayrılmak isteyince ya da dolandırıldığını kadınlar fark edip, sessiz kalmayınca, en ağır hakaretleri işitiyor. Eşlerine söylemek, yazışmaları göndermek, bütün herkese rezil etmekle tehdit ediliyorlar. 
Ben ve ekibimin bu 79 kadın hakkında ki görüşleri :
Hepsi en az lise mezunu. 77 sinin düzenli bir işi var. Facebook`ta hiçbirisi çok aktif değil. Hepsinin arkadaş listesinin çoğunluğunu akrabaları oluşturuyor. Sosyal medya kullanmada acemi denilecek kategoriye aitler. Hepsi aydın, duyarlı, çağdaş kadınlar. Ezici çoğunluğu, erkek ve toplum baskısının çok olduğu topluluklarda büyümüş ve ilk defa ailelerinden gizli is yapıyor. İlk defa özgürce sevip, seviliyor. (Elbette iki canım bir cicim lafının bu kadar pahalıya mal olacağından haberi yok.)
71 Kadın “çok köklü aileden geldiklerini birden hatırlayarak, mücadele de ismim sakın geçmesin, siz onu mahkemeye verin, paramı, hakkimi alin, ben sizin için dua ederim ya da ateistim evrene güzel enerji gönderirim” diyerek, bizim kovuktan çıktığımız, mücadele etmek gibi bir zorunluluğumuz olduğunu düşünerek, maşa varken elini yakmama peşinde idi. Kurnazlığı para gönderirken ya da hiç tanımadığı bir adamın eline koz verirken değil, iş birlikte mücadele etmeye gelince kullanacak kadar aydın(?) kadınlardı. 
Gelen 10 şikayetten 2 tanesi, sevgilisinin başka kadınlar ile de birlikte olmasını hazmedemeyip, sırf öç almak için bizi kullanmaya çalışan mağdur olduğunu iddia eden kadınlar. Toplamda mahkemeye 5, hakaret, şantaj, tehdit davası açtık. 79 kadından sadece 4 tanesi ise dolandırıcıya ya da şantajcıya karşı dava açtı. Geriye kalanlar ise şuan paralarının üzerine su içmekle, o saygın isimlerinin ve köklü ailelerinin kökünü korumak için perdenin arkasına pısmış, bizim mücadelemizin sonuç getirmesini beklemekte. 
Yayınladığımız her dolandırıcının ya da şantajcının arkadaş listesinde ki, 10 kadından 6 sı vermek istediğimiz mesajı aldı ve arkadaş listesinden hemen çıkarıp, bizlere teşekkür etti. Geriye kalan 4 kadından 1 i !”banane” dedi, 3 tanesi ise, “aklı nerdeymiş verirken, vermezseydi, yazışmazsaydı, pis kadın, kaka kadın, şerefsiz kadın vs vs” söylemleri ile hırsızı değil, ev sahibini dövdü. Toplumun beraber hareket etmesine alışık olmayan dolandırıcılar ise “ Size noluyooo, siz avukat mısınız, hakim misiniz, polis misiniz” diyerek, şaşkınlıktan açtıkları ağızlarını hala kapatamadılar. Kendilerini savunma biçimleri ise hep aynıydı. Bizlere küfür, iftira ve hakaret. Olayın öyle olmadığı, böyle bir şey yapmadığı ile ilgili hiçbir savunmaları olmadı. 
Davalık olduğumuz ya da ifşa ettiğimiz dolandırıcılar, birbirlerini bularak, güçlerini birleştirip “Voltran” oluşturup, saldırıya geçmek isteseler de böyle yapacaklarını bildiğimizden, ifşa etmeden önce bu konuya uygun kanun maddesini önlerine koyup, çeteden yargılatacağımızı açıkça ifade ettik. Bununla ilgili Ege`de İzmir Başsavcılığından, İstanbul Anadolu Adliyesi Başsavcılığına ağustos ayında göndermiş olduğum şikayet dilekçesinin kopyasını gönderdim. Biri hariç ötekiler ne kadar ciddi olduğumuzu anlayıp, böyle bir suç ile tekrar gündeme gelmek istemedi.
Peki bu istatistikler neyi anlatıyor? 
1- Sosyal medya kullanıcısı her iki kadından biri mutlaka dolandırılmış. Bize ifşa için değil dertleşmek için başvuranlarda gördüğümüz kadarı ile, biz sadece buz dağının görünen yüzünü biliyoruz. Oranın çok daha fazla olduğu aşikar. 
2- Türkiye ekonomisi ve erkeklerin geçiminin büyük bir kısmı kadınların sırtına binmiş durumda. Özellikle acemi facebook kullanıcısı, çevresi hariç toplumda çok aktif olmamış kadınlar, evliliği monotonluğa binmiş olanlar büyük bir risk grubu oluşturuyor. 
3- İşi, düzenli bir geliri olmayan, başarısızlığını kendinde değil ailesi, eski sevgilileri vs de arayan, ağzı iyi laf yapan tiplerden uzak durun. Hatta sosyal medyada ki aşk-meşk ilişkilerinden de uzak durun. 
4- Ben yapayım, böyle bir macera yaşayayım kimse duymaz düşüncesine hiç girmeyin. Oldu girdiniz, oldu böyle bir macera yaşamak istiyorsunuz. Kendinizin ve ailenizin sırrını, sonradan size koz olarak kullanıla bilinecek hiçbir türlü bilgiyi tanımadığınız insanlara vermeyin. Örneğin, kadın sohbette sevgilisine “ben beş yaşında iken gözüme yandaki inşaattan taş parçası değdi, sol gözüm görmüyor ama dışarıdan belli değil, kimse bilmiyor. Ancak dikkatli bakınca görülür vs” diyor. Adam ise bunu kadın kendinden ayrılınca “küçükken tecavüze uğramış, karşı durunca adamda buna vurmuş, sol gözü kör. İnanmazsanız bakın iyice” diyor. İşte bu kadar iğrenç, bu kadar şerefsiz bu dolandırıcılar ve şantajcılar. Zafere giden, onları haklı çıkaracak her yol onlara mübah geliyor.
 
5- Asla kavga esnasında, çıkar çatışmasına girmediğiniz insanları tam tanıyorum diyerek, iyi olduklarına hüküm vermeyin. İnsan ilişkilerinde sadece söze güvenilirlik bilimsel verilerde %5 tir. Bunu hiç unutmayın. Dilinde bal olanın arkasında sakladığı iğne olduğunu Arı`dan hatirlayın. 
6- Facebook kullanan her 10 kadından 6 tanesi uyarıldığında veya kadına bel altı küfür edildiğinde tepki veriyor. Bu oran çoğunluğun duyarlı ve bilinçli olduğunu gösteriyor. Her geçen yıl birlikte hareket etme, organize olma çok daha iyi ve hızlı oluyor. Özellikle duyarlı ve düzgün erkekler hemen kadınların etrafında çember oluşturup, onlara yapılan haksızlığa sessiz kalmıyorlar. Onlarda en az bizim kadar bu durumdan rahatsız ve artık bitsinler istiyorlar. 
7- Aynı şekilde kadınlardan da, erkek meslektaşlarını aratmayacak taktikler ile dolu, dolandırıcılar olduğunu biliyoruz. Kadınların genel taktiği dişiliğini kullanma, özelden sohbet ederken, paralı, parasız erkeğe göre şekil alma, erkeğin mesleğini sorma, mesleğe göre ise ihtiyaç listesi çıkarıp, acaba yardımcı olup olmayacağını sorma vs. Bunlarda düzenli işi olmayan kadınlar. Özellikle gurbetçi veya geliri iyi olan duygusal erkekler risk altında. 
Dolayısıyla her iki cinsten de eğer düzenli işi yoksa birinin KORKUN diyoruz. Uzak durun, tahmin ettiğinizden çok daha büyük paralar dönüyor ve dolandırılanlar çok fazla. Her yıl bu paralar ile muhteşem laboratuvarlar açılır ya da ülkede aç ve sokakta yaşayan çocuk kalmaz. Sadece paylaşımlarınızda duyar kasmayın, varsa fazladan paranız, dolandırıcılara değil, bu alanlara verin. Sonunda gözyaşı yok, onurunuz incinmiyor. En önemlisi aptal yerine konulmamış, paranızla rezil olmamış, oluyorsunuz. Siz siz olun, asla arkasında duramayacağınız hiçbir şey yapmayın. Birgün savaşmak zorunda kalırsanız, silahsız savaş meydanına çıkmamış olursunuz.  İşte o zaman sizi kimse “av” yerine koyamaz, diye düşünüyorum. 
İnanç Kaya

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV