Sisi Hayati Yazıcı'nın Yakınıyla Evledi
03 Nisan 2020 Cuma

Rize’nin bugüne gelişin sorumluları kim, kimler?

Sisi Hayati Yazıcı'nın Yakınıyla Evledi

Kamuoyunun "Sisi" mahlası ile tanıdığı Seyhan Soylu 3'üncü kez evlendi. Sisi'nin yeni eşi Rizeli iş adamı Fahri Yazıcı!

09 Şubat 2020 Pazar 22:46
Bu haber 1255 kez okundu
Sisi Hayati Yazıcı'nın Yakınıyla Evledi
 

47 yaşındaki Seyhan Soylu 3'üncü evliliği dün akşam Rizeli bir iş adamı ile İslami usullere göre gerçekleştirdi.

Rize'nin Çayeli ilçesinin tanınmış ailelerinden "Yazıcılar"a gelin giden Seyhan Soylu, 35 yaşındaki Fahri Yazıcı ile imam nikahı kıydı.

Sisi'nin yeni eşi Rizeli iş adamı Fahri Yazıcı! Yazıcı aynı zamanda Rizeli tanınmış Akparti Millet vekili Hayati yazıcı'nın aile yakını olarak da tanınıyor.


Fahri Yazıcı

SuperHaber muhabiri Mevlüt Yüksel'in haberine göre, Soylu'nun Yeşilkoy'deki konağında yapılan nikahta dini ritüeller ön plandaydı.

Nikah öncesi evde imam eşliğinde; Kuran'ı Kerim tilaveti yapıldı. Tasavvuf ekibi eşliğinde ilahiler okundu ve semazen gösterisi yapıldı.

 

İkilinin yakın dostları katıldığı nikah öncesi bir konuşma yapan Soylu şu ifadeleri kullandı;

"Bizde öncelik İslami ritüel, Nisan ayında Moğolistan'da Şaman düğünü, Allah nasip ederse yazın da istanbul ve Rize'de basına kapalı yakın dost, arkadaş ve aile eşrafının katılacağı mütevazi bir 'Kır düğünü' yapmak gönlümüzden geçmekte.

Artık yeni adım attığım hayatımda muhafazakar, mütedeyyin bir hayat sürmek istiyorum. Evlilik kurumu sorumluluk ister, geçmişimde yeteri kadar çılgınlıklar yaptık. Artık durulma ve dingin bir hayat sürmek gerek. Benim de hep İslami ritüellerle izdivaç yapmak gönlümde vardı. Allah kalbime göre nasip etti. Geçmişte olaylı Marmara Gemisi sürecinde Kudüs ziyaretimde ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'da yarı hacca nail olduk.
Rabbim nasip ederse eşimle birlikte Mekke ve Medine ziyaretleri de yapmak istiyorum. Bu ziyaretler sonrasında da İslami kurallara göre hayatımı idame ettirmek istiyorum."

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV