sağlıkçıları hedef alan Müge Anlı'ya “Özür dile“ çağrısı
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

sağlıkçıları hedef alan Müge Anlı'ya “Özür dile“ çağrısı

iğne yapılması talebini reddeden sağlık emekçilerini hedef aldı!

30 Mart 2020 Pazartesi 21:29
Bu haber 1041 kez okundu
 sağlıkçıları hedef alan Müge Anlı'ya “Özür dile“ çağrısı
Sunduğu televizyon programında migreni nedeniyle kendisine aracında iğne yapılması talebini reddeden sağlık emekçilerini hedef alan Müge Anlı'ya "Özür dile" çağrısı yapıldı.

ATV'de yayınlanan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programında yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ön cephede mücadele eden sağlık emekçileri hedef alındı. Migreni nedeniyle kendisine aracında iğne yapılması talebini reddeden sağlıkçıları eleştiren Müge Anlı, "Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın" sözleriyle sağlık emekçilerine yönelik şiddeti meşrulaştırmaya çalıştı. Anlı'nın sözlerine sosyal medyadan tepki yağarken RTÜK'e şikayette bulunuldu.

"SONRA DİYORLAR Kİ DOKTORA İYİ DAVRANIN"

Daha önce de yaptığı skandal açıklamalarla gündeme gelen Müge Anlı'nın bugün hedefinde sağlık emekçileri vardı. Migren hastalığı olduğunu ve sürekli acile gittiğini belirten Anlı, koronavirüs bulaşabilir endişesini ve iğne sonucunda şoka girip ölenler olduğunu dile getirdi. Arabasında iğne olmak istediğini fakat bu talebinin sağlık çalışanları tarafından kabul edilmediğini söyleyen Anlı, devamında şu sözleri sarf etti:

"Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın. Anlatamıyorsun derdini. En son dedim ki inşallah sen de bir gün böyle bir migren ağrısı çekersi ve aynı tavırla karşılaşırsın. Gör bak nasıl oluyor."

SAĞLIK EMEKÇİLERİ RTÜK'E ŞİKAYET ETTİ

Anlı'nın sağlık emekçilerine şiddeti meşrulaştırmaya çalışan ve teşvik eden bu açıklamaları üzerine RTÜK'e şikayet dilekçeleri gönderildi.

Sağlık emekçilerinin gönderdiği dilekçelerde "Milletimize hizmet etmek için canla başla çalıştığımız bu günlerde, en kritik hastalarına öncelik veren hekimleri ve sağlık çalışanlarını hedef alan Müge Anlı isimli program sunucusu kendi kişisel kazanımları uğruna halkı yanlış yönlendirmekte, galeyana getirmekte ve bu kritik günlerde hastanelerin gereksiz kullanımını ve sağlık çalışanlarına şiddeti ulusal yayını kullanarak teşvik etmektedir. Gerekli uyarı ve cezaların verilmesini temenni ederim" ifadelerine yer verildi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Anlı'nın sözlerine sosyal medyadan da tepki yağdı. "#mügeanlıözürdile" etiketi Twitter'da uzun süre Türkiye gündeminin en üstünde yer aldı.

Paylaşımlardan bazıları şöyle:

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV