Kılıçdaroğlu'ndan CNN Türk açıklaması: Bu kanalda yayınlanan CHP haberlerine inanmayın

banner100

08 Ağustos 2020 Cumartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Kılıçdaroğlu'ndan CNN Türk açıklaması: Bu kanalda yayınlanan CHP haberlerine inanmayın

07 Şubat 2020 Cuma 11:46
Bu haber 3101 kez okundu
Kılıçdaroğlu'ndan CNN Türk açıklaması: Bu kanalda yayınlanan CHP haberlerine inanmayın
 İktidarın sesi olmakla eleştirilen CNN Türk uzun bir zamandır CHP hakkında operasyonel haberlere imza atıyordu. CNN Türk'ün asılsız habelerine tepki gösteren CHP kanal hakkında boykot kararı aldı. 

Boykot sonrası ilk kez konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir radyonun canlı yayınında CNN Türk’ü boykot kararını değerlendirdi.

Boykot kararının CNN Türk'te sürekli ve kasıtlı olarak CHP aleyhine yayın yapılması nedeniyle alındığını söyleyen Kılıçdaroğlu, CNN Türk'ün A Haber tarzı haberler yapmasını kabul etmediklerini söyledi: "Bu bizimle ilgili eleştirel haber yapılmasına tahammülsüzlük değil ama CNN Türk’ün tarafsız yayın yapıyormuş gibi yaparak A Haber tarzı yayın yapmasını kabul etmiyoruz. Niye böyle yayın yapıyorsunuz demiyoruz ama biz çıkmıyoruz."

'CNN TÜRK İZLEMENİZE GEREK YOK'

Siyasi iktidarın, 'İzlemeyin demek basın özgürlüğüne müdahale' eleştirilerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Biz gidip CNN Türk'ü yandaşlarımız alsın demiyoruz ama bu kanalda yayınlanan CHP haberlerine inanmayın, dolayısıyla da izlemenize gerek yok" yanıtı verdi.

‘HALK TV BİZİM DEĞİL, ORADA CHP DE ELEŞTİRİLİYOR’

Kılıçdaroğlu, 'İktidar da Halk TV'yi izlemeyin derse ne olacak?' sorusuna, "Halk TV de bizim değil. Orada da CHP eleştiriliyor. Ancak objektif yayın yapmaya çalışan gazetelerin Basın İlan Kurumu eliyle ilanlarının kesilmesi bu iktidar döneminde oldu" yanıtı verdi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV