Bursa’da gazetecilerin işten atılmasına tepki
21 Kasım 2019 Perşembe

Rizeli Delal :Gökçek beni bitirdi!!!

Bursa’da gazetecilerin işten atılmasına tepki

30 Haziran 2019 Pazar 11:09
Bu haber 722 kez okundu
Bursa’da gazetecilerin işten atılmasına tepki
 Bursa’da Olay Medya’da başlayan işten çıkarmalar Sönmez Medya’ya da sıçradı. Sönmez Medya bünyesinde çalışan 18 televizyoncu ve gazeteci işten çıkarıldı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi, artan işten atmalara ilişkin yaptığı yazılı açıklamada işten çıkartılan televizyoncu ve gazetecilerin yanında olduğunu belirtti.

Her ekonomik kriz döneminde, işverenlerin önlem adına ilk başvurdukları yöntemin işten çıkarma olduğunun bir kez daha görüldüğüne dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin pek çok noktasında olduğu gibi kentimizde de halkın haber alma özgürlüğü konusunda üstün çaba sarf eden, gerek özlük hakları gerekse çalışma huzuru kısıtlandığı halde mesleğini sürdürmeye çalışan ve görevlerini 24 saat esaslı yerine getiren basın emekçilerinin bu ekonomik daralma sebebiyle işten çıkarıldığına üzülerek şahit oluyoruz. Bursa medyasında işsiz kalan, iş alanları daraltılan, üyemiz olsun olmasın tüm meslektaşlarımızla dayanışma içinde olduğumuzu, yaşanan bu sancılı süreçten çıkış yollarını omuz omuza beraberce bulacağımızın altını kalın çizgilerle çiziyoruz.” (Bursa/EVRENSEL)

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV