Başkaldırılar devam ediyor!Bir Yeni Şafak yazarı daha başkaldırdı
06 Nisan 2020 Pazartesi

İstanbul’dan Kaçan Pozitif hasta Fındıklı’da yakalandı!!!

Başkaldırılar devam ediyor!Bir Yeni Şafak yazarı daha başkaldırdı

25 Ocak 2020 Cumartesi 14:05
Bu haber 1523 kez okundu
Başkaldırılar devam ediyor!Bir Yeni Şafak yazarı daha başkaldırdı
 Kurucuları arasında AKP’li eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Datvuoğlu’nun da olduğu Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanmıştı.

Davutoğlu’na yakın Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanmasına hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarlarından tepkiler geldi.  Daha önce Yeni Şafak gazetesi yazarı Ergün Yıldırım, kayyum atamasına tepki göstererek sosyal medyada “Bilim ve Sanat Vakfına kayyım atanması çok yanlış bir tutum. Adalette ve vicdanda yeri olmayan girişim. Muhafazakar tabanda da ak parti siyasetinin ve iktidarının aleyhine olacak. İslami camiayı kendi içinde daha da bulandıracak” mesajını yayımlarken, bir tepki de Yeni Şafak’ın diğer yazarı İsmail Kılıçarslan’dan geldi.

Kılıçarslan bugünkü “Bazı utanç verici şeyler” başlıklı yazısında, Bilim ve Sanat Vakfı’na atanan kayyumla ilgili “canımız yandı” ifadesini kullanırken, kayyuma tepki göstermeyen muhafazakar camiayı da eleştirdi.

“‘Aslında ne oldu?’ bilmişliği ile Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyım atanmasını savunan bazı medyacı arkadaşlara falan çok takılmadım ben. Belki bazıları gerçekten bu kayyım meselesinin hem kanuni hem de hukuka uygun olduğunu düşünüyorlardır. Belki bazıları bu kayyım meselesinin doğruluğuna hakikaten inanıyorlardır. Bazıları bir çeşit ‘destek mecburiyeti’ hissediyordur. Hatta belki de bazıları Ahmet Davutoğlu’na olan kırgınlıkları-kızgınlıkları nedeniyle (ki benim kadar kırgın olmaları epeyce zor) ‘ne var ki canım bunda?’ noktasına gelmişlerdir. Açık söyleyeyim. Böyle yapan isimlerin hemen hepsini bir çeşit ‘anlayışla’ karşılıyorum. Elbette anlamıyorum yaptıklarını ama anlayışla karşılıyorum”  ifadelerini kullanan İsmail Kılıçarslan, “Benim hem anlamadığım hem de anlayış göstermediğim isimler medyadan değil ‘camia’dan. Yetişmelerinde, kariyerlerinde, hatta elde ettikleri pozisyonlarda doğrudan Bilim ve Sanat Vakfı’nın dahli olan bazı isimler ‘lal-ü ebkem’ kesildiler bu kayyım kararı karşısında. Lehte ya da aleyhte herhangi bir görüş beyan etme cesaretini bulamadılar kendilerinde” şeklinde yazdı.

Kılıçarslan konuyla ilgili yazısının son bölümünde ise, “Bir yandan da halime şükrettim doğrusu bu isimleri görünce. Tamam, mevkiim, makamım, mansıbım yok ama şükür ki hâlâ ‘söz söyleme cesaretim’ var. Bir de dua ettim: ‘Allah kimseyi, pozisyonundan korkarak susmak durumunda bırakmasın.’”

Not: Lal-ü ebkem: Sükuta mecbur olmuş. Susmuş

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV