Ahmet Şik'a Kendi kitabı verilmiyor
23 Ağustos 2019 Cuma

ÇAY-KUR PATRONU ALİM ADRES ŞAŞIRDI

Ahmet Şik'a Kendi kitabı verilmiyor

21 Mayıs 2017 Pazar 13:05
Bu haber 431 kez okundu
Ahmet Şik'a  Kendi kitabı verilmiyor
 

Kendi kitabı verilmiyor

Haberleri ve Twitter paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Ahmet Şık’a kendi kitabı “Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda” verilmiyor...

Haberleri ve Twitter paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Ahmet Şık’a kendi kitabı “Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda" verilmiyor. Şık, AKP-Cemaat suç ortaklığı ve bu ittifakın nasıl dağıldığını ele aldığı kitabını savunmasına argüman olarak kullanacaktı.

Cumhuriyet'ten Canan Coşkun'un haberine göre Şık, avukatlarından savunmasında argüman olarak kullanmak üzere yazarı olduğu “Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda” kitabını istedi. Avukatları kitabı Şık’a teslim edilmek üzere gardiyanlara bıraktı. Ancak aradan geçen 3 hafta içinde kitap Şık’a teslim edilmedi. Gazetenin diğer tutuklularına yakınlarının verdiği bilgiye göre elden verilen kitapların ortalama 1 hafta içinde ulaştırıldığı gözönünde bulundurulduğunda, Şık’a kitabının verilmemesinin gerekçesinin ne olduğu bilinmiyor.

Emniyet’teki cemaat yapılanmasıyla ilgili kitabı nedeniyle hükümetin sonradan kumpas olduğunu kabul ettiği Odatv soruşturması kapsamında 1 yıl tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Ahmet Şık, “Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda” kitabında 2013 öncesi dost olan AKP ve cemaat ittifakının nasıl dağıldığını işlemişti.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV