SPOR Haberleri Tümü

Rize spor futbolcusu Rize'yi rezil eti!!!

 Mykola Morozyuk Rize yi dünyaya rezil etti!!!

Çaykur Rizespor'un geçtiğimiz sezonun devre arasında Dinamo Kiev'den kiralık olarak kadrosuna kattığı Mykola Morozyuk, ülkesi Ukrayna'da yayın yapan bir YouTube kanalına Rize'de geçirdiği günleri anlattı.Karadeniz şehrine övgüler yağdıran 31 yaşındaki sağ bek,Rize'yi öveyim derken adeta rezil etti.

 Mykola Morozyuk bakın neler söyledi.

Fazla sıcaklık ve arkadaşlık yok.

"Rize, genç futbolcular için ideal bir şehir. Buraya doğru zamanda gelmelisiniz. Havası serin, süper bir kent. Fazla sıcaklık ve arkadaşlık yok. Kimse sizi bir yerlere çekmiyor. Buradaki en büyük eğlenceniz, kahve eşliğinde peynirli kek yemektir. Şehirde bir lobi var ama oraya bu zamana dek hiç uğramadım. Maçlardan sonra otobüse binip tesislere gider ve akşam yemeği yersiniz. Ondan sonra da yapacağınız şey, ya eve gitmek ya da tesislerde kalmaktır. Sonraki gün ise spor salonu ve yüzme havuzuna gidiyorum. Otelde spa hizmeti de var. Hafta sonları ise Kiev'e uçuyorum."


"Alkol yok, şarkı söyleyerek kutlama yapıyoruz"


"Genel olarak Rize, içine kapanık bir yer. Şehirde alkol satışı yasak. Galibiyet kutlamaları, soyunma odasında şarkı söyleyerek yapılıyor. Maçlardan sonra zaman geçirmek için büfeye gidilmesine karar verdiler. Herkes bir şeyler yiyor ve sonra da işiyle meşgul oluyor. Maç varsa antrenmanlarınızı yapıyorsunuz. Tesislerde herkesin günlük bir rutini var. Fakat onun dışında son derece serbestsiniz. Sizi bağlayan hiçbir şey yok. Boş zamanlarımda idman da dahil olmak üzere her istediğimi yapabiliyorum."

Rize'de hapisane hayatı yaşamış gibi


 Mykola Morozyuk Rize yi anlatırken aslında rize de hiç yaşamamış gibi konuşmuş.Mesele bir lobi var'diyor ama hiç görmemiş gitmemiş görüşmemiş.
Ayrica eğlenceye düşkün ayri bir sosyal yaşam sergileyen 
 Mykola Morozyuk Rize'nin ne kadar yoz bir kent ne kadar itici olduğunu şu sözlerle açıklıyor:
"Rize güzel ancak 
 Şehirde alkol satışı yasak" diyerek sanki dünyada olmayan bir ülkenin ilinden bahsediyor. Mykola Morozyuk bu sözleri nasıl sarf ettiğini anlamak zor.Bunları haberleştiren yerel haber siteleride  Mykola Morozyuk anlamsız ve aşağalayıcı açıklamalarına çanak tutumuş.

Peki gerçek  Mykola Morozyuk dediği gibimidir?
Şunu açıkça belirtmekte yarar var.Bir kere Rize de içki yasağı yok.Bir çok büfede alkçl satışı yapıldığı gibi özellikle sahil kesiminde halkın çoğunluğunun gezip dolaştığı kordon boyunca alkol satışı yapan ve içki içilen restaurant var.Şehir merkezinde ise birahaneler var.Burada anlaşılması zor bir durum var sanırız Rizesporun yoz bir takım yöneticilerinden kaynaklı sosyal yaşamdan uzak kalan bu futbolcu dosotumuz bu yöneticilerin tavrını eleştirmek yerine Rize genellemesi yapmış ve Rize yi rezil etmiş..

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz