Rize’de “Turuncu Eldiven” Etkinliği
24 Ekim 2019 Perşembe

Artvin’i parsel parsel sattılar: Cengiz-Kalyon ortaklığına Cerattepe’de üç yeni ruhsat

Rize’de “Turuncu Eldiven” Etkinliği

22 Kasım 2018 Perşembe 12:41
Bu haber 721 kez okundu
Rize’de “Turuncu Eldiven” Etkinliği
 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin “Turuncu Eldiven” Etkinliği
Rize İl Sağlık Müdürlüğünce “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında “Turuncu Eldiven” farkındalık etkinliği düzenlendi.

Rize’de “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla stant açıldı.

Rize Merkez Tuzcuoğlu Memişağa Parkında İl Sağlık Müdürlüğü ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla stant açıldı.
Rize İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Birimi ve Ruh Sağlığı Biriminin organize ettiği “Turuncu Eldiven” farkındalık etkinliğine stantta yer verildi. 

Türkiye’ de şiddet döngüsünü kırmanın önündeki en büyük engel halk arasında şiddetin ne olduğunun anlaşılmaması nedeniyle kadına yönelik şiddete karşı “Turuncu Eldiven” etkinliği ile vatandaşlar bilgilendirildi.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Türkiye’de kadına yönelik şiddet hala önemli bir sorun olmaya devam etmektedir. Kadına Yönelik Şiddet, kadınların ve kız çocuklarının fiziksel, ruhsal ve cinsel sağlıklarında olumsuz etkiler oluşturması nedeniyle bir halk sağlığı sorunudur. Şiddetle karşılaşan kadının ilk temas ettiği meslek gruplarından biri sağlık personelidir. Sağlık personeli, şiddet gören kadını sonradan karşılaşacağı şiddetten korumada, güvenlik planı oluşturarak veya diğer destek alabileceği kurumlara yönlendirme ve bilgilendirmede önemli rol oynar.” dedi. 

Çok sayıda kadın ve erkek vatandaşların katıldığı “Turuncu Eldiven” etkinliği ile Kadına Yönelik Şiddetin önemi vurgulanarak, başvuran vatandaşlara bilgilendirme broşürleri ile tohumlu kalemler dağıtıldı.

     
    

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV