'Kadın duygusunu ve ruhunu bir kadından daha fazla yansıttığıma inanıyorum'

rize haber
rize haber

rize haber
rize haber

18 Haziran 2019 Salı

Rize'li kadının isyanı:Bu ülkede kadın olmak suç mu?

'Kadın duygusunu ve ruhunu bir kadından daha fazla yansıttığıma inanıyorum'

12 Haziran 2019 Çarşamba 11:04
Bu haber 359 kez okundu
'Kadın duygusunu ve ruhunu bir kadından daha fazla yansıttığıma inanıyorum'

 Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında pazar günü gerçekleşecek ortak canlı yayında moderatörlük yapacak olan gazeteci İsmail Küçükkaya, bu görev için bir kadın gazetecinin tercih edilmemesi hakkındaki eleştirilere cevap verdi. Küçükkaya, kadın ruhunu ve duygusunu bir kadından daha iyi yansıttığını söyledi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, bu sabah FOX TV'de yayınlanan "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" programına katıldı. Garo Paylan, programda, iki adayın katılacağı canlı yayını bir kadın gazetecinin yönetmeyecek olamasını eleştirdi, bunun yanı sıra bir kadın ile bir erkek gazeteci arasında da görev paylaşımı yapılabileceğini söyledi. 

Bu eleştiriye cevap veren Küçükkaya, tecrübelerinden bahsederek işi başarılı bir şekilde yapacağına inandığını kaydedip şöyle konuştu: 

“Bu tartışmaya girmezdim ama ben ömrüm boyunca gazete yönettim 5 yıl, Ankara temsilciği yaptım 5 yıl; kadın meselesini 6 yıldır en çok gündeme getiren benim. Fakat şu çok yanlış, sen de aynı hataya düşmüşsün. Benim çok başarılı kadın gazeteci arkadaşlarım var, benden çok daha başarılılar, bu işi benden çok daha iyi yapacaklar, hiçbir kuşkum yok. Fakat, bir ortak yayını ya da herhangi bir görevi sadece kadın olduğu için kadın yapsın demek bu meseleyi anlamamaktır. Yanlış bu. Kadın işçilerin yaşadığı sıkıntıları gündeme getirmeliyiz, meselenin sadece seksi taraflarıyla ilgileniyorlar. Birçok kadın meslektaşım, şöyle yazmışlar. İsmail de çok iyi sunacaktır ama filanca kadın da olsaydı… Meseleye şöyle bakmamız lazım; yalnızca kadın veya erkek değil. Ben bir şey diyeyim mi, kadın duygusunu ve ruhunu ben herhangi bir kadından daha fazla yansıttığıma inanıyorum. Ama şöyle tartışılmalı: Bu adam ne yapmış, 5 yıl Ankara temsilciliği, 5 yıl genel yayın yönetmenliği yapmışım, 6 yıldır Türkiye’nin en çok izlenen, en çok güvenilen isimlerindenim. Bunlar tartışılmalı. Ama meselemiz şu olmalı; siyasetin yarısını, parlamentonun yarısını kadınlardan oluşturmalıyız ya da kadın işçilerin yaşadığı sıkıntıları gündeme getirmeliyiz. Yoksa meselenin sadece seksi taraflarıyla ilgileniyorlar.” (HABER MERKEZİ) 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV