'IŞİD 50 Ezidi kadını infaz etti'
03 Haziran 2020 Çarşamba

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

'IŞİD 50 Ezidi kadını infaz etti'

28 Şubat 2019 Perşembe 12:15
Bu haber 1084 kez okundu
'IŞİD 50 Ezidi kadını infaz etti'
 Şengal Aşiretleri Başkanı Lokman Guli "Suriye’deki Bağoz beldesinde IŞİD’lilerin son birkaç gün içerisinde kaçırdığı 50 Ezidi kadın ve kızın kellesini kestiğini duyduk. Bilgiyi bölgedeki İngiliz askerlerinden aldık" dedi.

Rudaw'daki haere göre Guli, IŞİD’in Ağustos 2014’te Şengal ve köylerinde kaçırdığı Ezidilerin akıbetine ilişkin basın açıklamasında, “Son birkaç saat içerisinde elimize çok acı bir haber ulaştı. Suriye’deki Bağoz beldesinde IŞİD’lilerin son birkaç gün içerisinde kaçırdığı 50 Ezidi kadın ve kızın kellesini kestiğini duyduk” dedi.

Bilgiyi bölgedeki İngiltere askerlerinden aldıklarını ifade eden Guli, infaz edilenlerin hepsinin 2014’te IŞİD tarafından Şengal’de kaçırıldıklarını belirtti.

İLGİLİ HABER: IŞİD'İ BİTİRMENİN ÖNÜNDEKİ SON ENGEL: İÇERİDE KAÇ SİVİL VAR?

ABD’YE ÇAĞRI

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyona esirlerin kurtarılması için çağrıda bulunan Lokman Guli, “Irak hükümetinden vatandaşlarına karşı sorumluluğunun gereklerini yerine getirmesini, kaçırılanların akıbetini netleştirmesi ve şehitlerin cenazelerinin bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

Guli, “Tüm uluslararası kuruluşlara, Birleşmiş Milletler Güvenlik Koseyine ve tüm ülke temsilciliklerine sesleniyoruz; kaçırılanların akıbetlerinin belirlenmesi ve kurtarılmaları için Irak ve Suriye’de çalışmalar yürütülsün” dedi. 

Lokman Guli ayrıca tutuklanan IŞİD’lilerin de gerekli cezaya çarptırılmasını istedi. 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV