17 Ekim 2018 Çarşamba

Külünkoğlu FETÖ dostluğu Dekana dayandı!!!

Bakana bak? "Kadın itaat etmeli

20 Aralık 2017 Çarşamba 10:40
Bu haber 803 kez okundu
Bakana bak?

 Medya kuruluşlarına her gün onlarca kadına şiddet haberi düşerken ve bir o kadarı da adli kayıtlara yansıtılamazken, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan aile içi şiddetin temel nedeni olan, 'erkeğe itiaat'le ilgili şoke eden bir açıklama geldi.

Yılmaz, 'Hz. Muhammed’in Hayatı' isimli ders kitabındaki “Kadının itaati ibadettir” ifadelerini savundu.

Yılmaz, “Örnek gösterilen cümleler kadının aile içerisindeki konumuna ve sorumluluğuna işaret etmektedir” dedi. 

Yılmaz, Cumhuriyet'in haberine göre, eleştirileri “Hz. Muhammed’in Hayatı dersleri seçmeli derslerdir ve bu dersleri tercih eden ailelerin çocukları seçmektedir” sözleriyle yanıtladı. 

'DİNİMİZDE VAR' SAVUNUSU

CHP ve HDP’li 15 milletvekilinin konuya ilişkin soru önergelerine skandal bir yanıtla karşılık vermişti.

Ders kitaplarına giren ‘cihat’ konusunu “Dinimizde var” diyerek savunan Yılmaz, ders kitabındaki Medeni Kanun’a aykırı önermeleri de aynı şekilde savundu.

'KADININ SORUMLULUĞU'

Kadının sorumluluğu Kitapta dinin aileyi lidersiz bırakmadığı belirtilerek 2001 yılında çıkarılan yeni Türk Medeni Yasası’nda ailede ‘reislik’ kavramı kaldırılması ve eşlerin aileyi birlikte temsil edeceği hükmü getirilmesine karşın “Erkekler güç ve kuvvet yönünden daha ileri olduğundan, ailenin sorumluluğunu birinci derecede onlara yüklemiştir” ifadeleri yer almıştı.

Anne kavramının görevleri de “kocasına karşı görevlerinde titiz davranması, evine ve çocuklarına sahip çıkması gerekir. Sabırlı ve kanaat ehli olmalı, israftan kaçınmak” olarak sıralanmıştı.

Ayrıca “İslam, erkeğin üstlendiği mesuliyetlere karşılık kadının da kocasına itaat etmesini istemiş ve bu itaati ibadet saymıştır. Ailede erkek vazifesini yapar, ailesine karşı güzel davranır; kadın da ona karşı gereken muhabbet, hürmet ve itaati gösterirse aile içinde düzen ve uyum sağlanmış olur” önermesi yapılmıştı.

Yılmaz, “Örnek gösterilen cümleler kadının aile içerisindeki konumuna ve sorumluluğuna işaret etmektedir” dedi

468x60 -->

    Yorumlar

Admatic Scroll 300x250 Ad Code START --> Admatic Scroll 300x250 Ad Code END -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV