Tutuklu annesinden polise: Sen de açlık grevine girsen ben ağlarım 194296559

kule reklam -->

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Çayın demi kaçtı çay üreticisi artık isyanda

Tutuklu annesinden polise: Sen de açlık grevine girsen ben ağlarım

rizenabiz468*60 -->
29 Nisan 2019 Pazartesi 23:19
Bu haber 964 kez okundu
Tutuklu annesinden polise: Sen de açlık grevine girsen ben ağlarım

 PKK Lideri Abdullah Öcalan'a uygulanan tecride son verilmesi talebiyle başlayan açlık grevleri devam ederken, 4 cezaevindeki 15 tutuklu, eylemi 'ölüm orucu'na çevireceğini duyurmuştu. Çocuklarının ölüm orucuna başlayacağı haberini alan anneler Bakırköy Kadın Cezaevi önüne gelerek oturma eylemine başladı. Oturma eylemi sırasında bir tutuklu annesi, polislere "Siz de evladımsınız. Siz de açlık grevine girseniz ben ağlarım. Bir insanı dinliyorsunuz bütün ülkeyi uçuruma götürüyorsunuz" diye seslendi.

"Ne bu kadar şiddet. Hepiniz oğlumsunuz" diyen tutuklu annesi, "Fark yok ama yeter ki insanlık olsun. Beraber yaşarız. Kaç senedir Türkiye uçuruma gitti, kan gölüne döndü. Siz de evladımsınız. Siz de açlık grevinde olsanız ben yine ağlarım yine bağırırm. Bir insanı dinliyorsunuz bütün ülkeyi uçuruma götürüyorsunuz" diye konuştu.

 

Adalet Bakanı'na "Bu tecrit bitsin" diye seslenen anne, "Bir zararımız size yok. Evlatlarımız burada ölüyor, biz de burada oturacağız" dedi.

Anneler her gün saat 12.00'de Bakırköy Cezaevi önünde oturma eylemi yapacak.

Ailelerin Gebze Cezaevi önündeki eylemi de devam edecek. Ayrıca Barış Anneleri de her gün cezaevleri önünde oturma eylemleri yapma kararı almıştı.

rizenabiz468*60 -->

    Yorumlar

rizenabiz300*250 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV