Tutuklu annesinden polise: Sen de açlık grevine girsen ben ağlarım
13 Temmuz 2020 Pazartesi

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Tutuklu annesinden polise: Sen de açlık grevine girsen ben ağlarım

29 Nisan 2019 Pazartesi 23:19
Bu haber 1183 kez okundu
Tutuklu annesinden polise: Sen de açlık grevine girsen ben ağlarım
 PKK Lideri Abdullah Öcalan'a uygulanan tecride son verilmesi talebiyle başlayan açlık grevleri devam ederken, 4 cezaevindeki 15 tutuklu, eylemi 'ölüm orucu'na çevireceğini duyurmuştu. Çocuklarının ölüm orucuna başlayacağı haberini alan anneler Bakırköy Kadın Cezaevi önüne gelerek oturma eylemine başladı. Oturma eylemi sırasında bir tutuklu annesi, polislere "Siz de evladımsınız. Siz de açlık grevine girseniz ben ağlarım. Bir insanı dinliyorsunuz bütün ülkeyi uçuruma götürüyorsunuz" diye seslendi.

"Ne bu kadar şiddet. Hepiniz oğlumsunuz" diyen tutuklu annesi, "Fark yok ama yeter ki insanlık olsun. Beraber yaşarız. Kaç senedir Türkiye uçuruma gitti, kan gölüne döndü. Siz de evladımsınız. Siz de açlık grevinde olsanız ben yine ağlarım yine bağırırm. Bir insanı dinliyorsunuz bütün ülkeyi uçuruma götürüyorsunuz" diye konuştu.

 

Adalet Bakanı'na "Bu tecrit bitsin" diye seslenen anne, "Bir zararımız size yok. Evlatlarımız burada ölüyor, biz de burada oturacağız" dedi.

Anneler her gün saat 12.00'de Bakırköy Cezaevi önünde oturma eylemi yapacak.

Ailelerin Gebze Cezaevi önündeki eylemi de devam edecek. Ayrıca Barış Anneleri de her gün cezaevleri önünde oturma eylemleri yapma kararı almıştı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV