'Cemaat'in yüzde 25'i CHP'ye oy verir'
03 Haziran 2020 Çarşamba

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

'Cemaat'in yüzde 25'i CHP'ye oy verir'

‘‘Cemaat, yargı ve polis içinde kendisine siyasi bir misyon biçiyor''

03 Şubat 2014 Pazartesi 22:41
Bu haber 1515 kez okundu
'Cemaat'in yüzde 25'i CHP'ye oy verir'

Zaman Gazetesi Yazarı Etyen Mahçupyan, 17 Aralık operasyonundan sonra Hizmet Hareketi ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) arasında bir yakınlaşmanın olduğunu ve CHP'nin bu yakınlaşmayı siyasallaştırıp, kullanabileceğini vurguladı.

Esra Elönü'nün hazırlayıp sunduğu Arafta Sorular programına konuk olan Zaman Gazetesi Yazarı Etyen Mahçupyan, Fethullah Gülen'in yerel seçimlerde kullanılacak oylarla alakalı bir şey söylemediği takdirde, Cemaat'in %25'inin CHP'ye oy vereceğini belirtti. Mahçupyan, ‘‘Cemaat ile CHP arasında bir yakınlaşma var.'' dedi.

Bu yakınlaşmanın CHP tarafından siyasallaştırma potansiyeli var. Ama cemaat tarafından bu potansiyel kullanılacak mı kullanılmayacak mı bilmiyoruz. Hizmet Hareketi'nin tamamen serbest kalması durumunda, yani Fethullah Gülen bir şey demezse ancak %25'inin CHP'ye gideceğini düşünüyorum. Diğer %25'i yine AK Parti'ye gider, %25'i oy vermez, yani oylar dağılır'' dedi.

‘‘Cemaat, yargı ve polis içinde kendisine siyasi bir misyon biçiyor''

Zaman Gazetesi'nin güçlü kalemlerinden olan Mahçupyan programda ayrıca, Cemaat'in yargı ve polis içerisinde yapılandığını vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu: ‘‘Kimin üye kimin üye olmadığının belli olmadığını düşünürsek herhangi bir insanın cemaate yakın veya kendini içinde sunma şansını gözden kaçırmamak lazım.

Böyle bir ortamda yargı ve polisin içinde bir yapılanmanın kendisine siyasi bir misyon biçerek davranmaya çalıştığını gözlemliyoruz. Bu tüm cemaati ne kadar tanımlar? bu açık uçlu bir soru.''
Anahtar Kelimeler: CHPCEMAATEtyen Mahçupyan

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV