CHP'li isimden "Aykırı Başkan" hakkında tartışma yaratacak iddialar: "Belediyede kimin ne yaptığı belli değil"

rize haber
rize haber

rize haber
rize haber

18 Haziran 2019 Salı

Rize'li kadının isyanı:Bu ülkede kadın olmak suç mu?

CHP'li isimden "Aykırı Başkan" hakkında tartışma yaratacak iddialar: "Belediyede kimin ne yaptığı belli değil"

11 Haziran 2019 Salı 12:15
Bu haber 386 kez okundu
CHP'li isimden

 Fethiye'nin CHP'li yeni başkanı Alim Karaca, "Aykırı Başkan" olarak bilinen 20 yıllık Behçet Saatcı döneminin sona ermesinin ardından çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

Fethiye'nin CHP'li Belediye Başkanı Alim Karaca, "Personelin nerede olduğu belli değil. Araçların nerede olduğu, kimin ne yaptığı belli değil. Personeli tanımak için çipli yüz taramalı kartlar çıkardık. Belediyede büyük bir başıboşluk oluşmuş" derken, belediye mülklerinin yandaşlara verildiğini belirterek, "hukuki süreç başlattık" ifadelerini kullandı.

ŞİMDİ GÖZLER SAATCI'DA

Ağır iddialar ortaya atan CHP'li Karaca, "Fethiye Belediyesi'nde sistem yok. Sistemi yerleştirebilmek için tam 2 aydır mücadele veriyoruz. Personelin nerede olduğu belli değil. Araçların nerede olduğu, kimin ne yaptığı belli değil. Personeli tanımak için çipli yüz taramalı kartlar çıkardık. Şu an itibariyle hangi personel hangi dakika görev yapıyor, hepsini görebiliyoruz. Belediyede 200’ün üzerinde araç var. Biz araçların nerede olduğunu görebilmek için araç takip sistemleri oluşturduk. Dakika dakika hepsini izliyoruz” dedi. Bu açıklamaların ardından gözler eski Başkan Behçet Saatcı'ya çevrildi. Saatcı'nın bu sözlere ne yanıt vereceği ise merak konusu. 

"MEKANLAR BAŞKAN YARDIMCILARINA VERİLMİŞ"

"Mücadelemizi hukuk çerçevesinde vereceğiz" diyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, belediye mülklerinin yandaşlara verildiğini de ifade ederek, şunları söyledi:

”Geçmiş dönemde sizleri rahatsız eden belediyenin birçok mülkünün belediye yönetimi tarafından kendi yandaşlarına verildiğini biliyoruz. Fethiye ve Göcek’te de bulunan belediye mülkleri için yeminli mali müşavirler ve müfettişlerimiz tarafından rapor hazırlatıyorum. Hukukçularımız ile ne yapabiliriz şeklinde araştırmalar yapılmaktadır. Maalesef, bakıyoruz, belediyede birçok yerde belediye başkan yardımcılarına bu mekanlar verilmiş ve halkın şu anda oralara girmesi engelleniyor. O insanlar oradan kovuluyor. 6 Aylık süreçte belediyede büyük bir başıboşluk oluşmuş. Bu insanlarla mücadelemizi hukuk çerçevesinde vereceğiz."

Murat Sökdü

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV