CHP'li isimden "Aykırı Başkan" hakkında tartışma yaratacak iddialar: "Belediyede kimin ne yaptığı belli değil"
10 Temmuz 2020 Cuma

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

CHP'li isimden "Aykırı Başkan" hakkında tartışma yaratacak iddialar: "Belediyede kimin ne yaptığı belli değil"

11 Haziran 2019 Salı 12:15
Bu haber 4128 kez okundu
CHP'li isimden
 Fethiye'nin CHP'li yeni başkanı Alim Karaca, "Aykırı Başkan" olarak bilinen 20 yıllık Behçet Saatcı döneminin sona ermesinin ardından çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

Fethiye'nin CHP'li Belediye Başkanı Alim Karaca, "Personelin nerede olduğu belli değil. Araçların nerede olduğu, kimin ne yaptığı belli değil. Personeli tanımak için çipli yüz taramalı kartlar çıkardık. Belediyede büyük bir başıboşluk oluşmuş" derken, belediye mülklerinin yandaşlara verildiğini belirterek, "hukuki süreç başlattık" ifadelerini kullandı.

ŞİMDİ GÖZLER SAATCI'DA

Ağır iddialar ortaya atan CHP'li Karaca, "Fethiye Belediyesi'nde sistem yok. Sistemi yerleştirebilmek için tam 2 aydır mücadele veriyoruz. Personelin nerede olduğu belli değil. Araçların nerede olduğu, kimin ne yaptığı belli değil. Personeli tanımak için çipli yüz taramalı kartlar çıkardık. Şu an itibariyle hangi personel hangi dakika görev yapıyor, hepsini görebiliyoruz. Belediyede 200’ün üzerinde araç var. Biz araçların nerede olduğunu görebilmek için araç takip sistemleri oluşturduk. Dakika dakika hepsini izliyoruz” dedi. Bu açıklamaların ardından gözler eski Başkan Behçet Saatcı'ya çevrildi. Saatcı'nın bu sözlere ne yanıt vereceği ise merak konusu. 

"MEKANLAR BAŞKAN YARDIMCILARINA VERİLMİŞ"

"Mücadelemizi hukuk çerçevesinde vereceğiz" diyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, belediye mülklerinin yandaşlara verildiğini de ifade ederek, şunları söyledi:

”Geçmiş dönemde sizleri rahatsız eden belediyenin birçok mülkünün belediye yönetimi tarafından kendi yandaşlarına verildiğini biliyoruz. Fethiye ve Göcek’te de bulunan belediye mülkleri için yeminli mali müşavirler ve müfettişlerimiz tarafından rapor hazırlatıyorum. Hukukçularımız ile ne yapabiliriz şeklinde araştırmalar yapılmaktadır. Maalesef, bakıyoruz, belediyede birçok yerde belediye başkan yardımcılarına bu mekanlar verilmiş ve halkın şu anda oralara girmesi engelleniyor. O insanlar oradan kovuluyor. 6 Aylık süreçte belediyede büyük bir başıboşluk oluşmuş. Bu insanlarla mücadelemizi hukuk çerçevesinde vereceğiz."

Murat Sökdü

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV